Angolban segítség?

Figyelt kérdés

Lily is the impostor. I saw Him


Az a kérdés hogy mért Him-et kell írni és miért nem jó a her,she,his?


ápr. 25. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha Lily nőnemű (márpedig ez tudtommal női név), akkor de a her lesz helyes. És azért nem she, mert tárgyesetben him-et vagy her-t kell használni, az ige tárgyának nemétől függően. (Ha emberekről van szó. Élettelen dolgok esetében it.)
ápr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

It is Lily is the impostor vagy This is Lily is the impostor


ezek értelmesek?

ápr. 26. 14:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, mert kétszer szerepel bennük a létige indokolatlanul. Az alap angol szórend: alany, állítmány, tárgy, minden más. Az eredeti mondataid helyesek voltak, csak a him-et kell her-re cserélni.
ápr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És a He azt mikor használjuk?


írnál példát alany állítmány tárgyra?

ápr. 26. 17:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy him-et és nem her-t kell írni?
ápr. 27. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az állítmány az a szó, ami a cselekvést vagy történést fejezi ki. Az alany az a szó, ami a cselekvés végző személyt vagy dolgot jelöli, a tárgy pedig az a dolog, amivel vagy amin a cselekvést végzik. Magyarul az alanyt nagyon gyakran nem jelöljük külön szóval, mert az igeragozásból kiderül, és sokszor a tárgyat se muszáj megnevezni, mert szintén a ragozásból és a szövegkörnyezetből kiderül. Angolul nem ez a helyzet, a ragozás szinte teljes hiánya miatt az alanyt és a tárgyat általában egyértelműen jelölni kell. A szórend pedig állító mondat esetén alany, állítmány, tárgy, határozószavak.


Például:


I saw him. - Én láttam őt. Az alany én vagyok (I), az állítmány a látni ige múlt idejű alakja (saw), a tárgy ő (him).


És ezzel el is érkeztünk a he vs him kérdéshez. Sok nyelvben (köztük a magyarban) a szavak különböző alakokat vehetnek fel a mondatban betöltött szerepük szerint. A példánál maradva: az ő az egyes szám harmadik személyű személyes névmás, amit az illető neve helyett használunk. De csak akkor, ha az illető a cselekvő, mert az ő alanyesetű személyes névmás. Ha az a bizonyos harmadik személy a cselekvés tárgya, akkor a tárgyesetű névmást kell használni. Ebben a példában: őt. Ez angolul is ugyanígy működik. He - alanyeset, akkor használjuk ha az illető a cselekvés végzője; him - tárgyeset, akkor használjuk ha az illetővel vagy rajta végzik a cselekvést.


Angolban a nyelvtani eseteket csak személyes névmásokon jelöljük, máshol prepozíciókkal vagy a szórenddel fejezzük ki. Magyarban a főnevek toldalékolása szolgája ezt a célt a legtöbb esetben, bár a személyes névmások hasonlóan működnek, mint angolul: én (alanyeset), engem (tárgyeset). A többi főnév esetében viszont bonyolultabb a helyzet, ezért az iskolában magyarórán a toldalékolási szabályokat tanítják, az esetek neveivel nem fárasztják a diákokat. (A legtöbbnek nincs is magyar neve.)


Bővebben:

[link]

ápr. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
ápr. 27. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!