Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol- Junior nyelvvizsga?

Angol- Junior nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
A lányom 13 éves, 14 lesz a nyáron. Az angoltanárnő javasolta neki, hogy tegye le a Junior nyelvvizsgàt, mert szerinte menne neki, àrtani nem árt és nem is drága. Ő os nagyon szeretné. De nem vagyok benne biztos, hogy ezt ilyen hamar kellene kezdeni? Mit javasoltok?

ápr. 26. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
14 évesen már rendes nyelvvizsgát is le tudna tenni, ha tényleg ilyen ügyes. Azért gondolom ezt, mert -bár szerintem is korai, de- én mire gimibe kerültem, addigra már 5-6 rendes nyelvvizsgás osztálytársam volt. Illetve én is 15 évesen csináltam meg az elsőt.
ápr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Hát, a Junior nyelvvizsga kicsit olyan, mint a kislábujj. Annyi hátránya van, hogy semmi előnye nincs. Ennek a szintje kb. A2-nek felel meg, ami az akkreditált alapfok alatt van. Abból a szempontból jó, hogy vizsgarutint tud szerezni, de amúgy semmi másra.
ápr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem az alapszintűt még nem biztos hogy le tudná tenni és nagyon nehezen gyűri le még a legkisebb kudarcokat is, ezér gondolom hogy a junior lenne számára a legmegfelelőbb
ápr. 26. 16:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme ilyesmivel stresszelni, főleg, ha "nagyon nehezen gyűri le még a legkisebb kudarcokat is".

Hagyd, hogy fejlődjön a személyisége, hogy egyre inkább le tudja gyűrni a kudarcokat, untig elég lesz majd akkor mennie - és közben a tudása is nagyobb lesz, magabiztosabbá válik, stb.

A magántanár azért javasolhatja, hogy kvázi bebizonyítsa, hogy milyen jó magántanár is ő, hogy minél tovább fizess neki... Se a gyereknek nem érdeke, se neked.

ápr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az iskolai angoltanára javasolta. És a helyzet az, hogy a lányom is szeretné
ápr. 26. 17:38
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
Ja, az iskolai? Az meg azért van, hogy fényezze magát az iskola... Így nagy a nyomás, hogy ha a többi gyerek megy, akkor mehessen ő is... De amúgy tényleg nincs értelme. Én nem adnék ki pénzt rá...
ápr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Thunderfairy ***** válasza:
19%
Nincs ilyen hogy junior nyelvvizsga. Van az alapfok, középfok és felsőfok. Biztos hogy csak a vizsgadijra pályáznak.
ápr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy csak a vizsgadíjra pályáznak, de attól még van olyan, hogy junior nyelvvizsga. A szintje nem lehet magas, eleve amiatt, hogy egy tizenpáréves gyerek még egy csomó témához az anyanyelvén se tud hozzászólni. 14 éves kortól meg már mehet normál nyelvvizsgára - amire szintén nem érdemes ilyen fiatalon, mert egyfelől minek, másfelől meg 17-18 évesen a vizsgával járó stresszt is sokkal jobban fogja bírni, angolul is sokkal jobban fog tudni, meg úgy egyáltalán, mondanivalója is sokkal inkább lesz mindenről.
ápr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!