Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy olvassak könyvet?

Hogy olvassak könyvet?

Figyelt kérdés
Németül tanulok, középfok körül állok. Vettem három német nyelvű krimit, plusz egy könnyített nyelvezetű kis könyvet.( A krimik nem hosszúak, 160 oldal). Tehát a kérdésem az lenne, hogy hogy kezdjek neki? Az ismeretlen szavakat rögtön szótározzam ki, vagy csak "csússzak" át fölöttük, a lényeget úgyis megértem?
2010. nov. 1. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy oldalanként aláhúztam 5 szót, amihez tényleg lövésem se volt, hogy mit jelenthet. Utána adtam 10 percet magamnak, hogy megtanuljam, közben járkáltam, kajáltam, ittam. Majd még egyszer elolvastam az oldalt így már nagyjából megértettem, persze ezen kívül is voltak szavak amiket nem értettem, azoknak pedig próbáltam kitalálni a jelentését, ha tényleg nem ment kiszótáraztam, persze megnéztem mindegyiknek a jelentését, hogy jót írjak le, utána azokat is megtanultam, a fejezet végén pedig újraolvastam az egész fejezetet. De ezt csak kezdetben csináltam így, utána már egyre könnyebben ment, a könyv végére már egyszeri olvasás is elég volt, a szavak gyakran ismétlődtek. Amúgy szerintem az első 40 oldal a kritikus utána már könnyen megy. Sok sikert!
2010. nov. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké, sokat segítettél, köszi
2010. nov. 1. 10:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanez a módszerem, mint az első hozzászólónak. Én osztrák női magazinokat olvasok.

Amikor kikerültem Ausztriába dolgozni, szinte semmit nem tudtam. Ezek az újságok sokat segítettek. Nő vagyok, és főként nők között dolgozom, hát ezek a gagyi nőimagazin-témák jönnek elő leggyakrabban egy átlag beszélgetésben, nem? ;)


Egy oldalt átolvastam futólag, így belőttem sac per kábé a témát, majd kiszótáraztam az idegen szavakat, de még azokat az igéket is, amiket ismertem, de nem jutott eszembe minden alakja. :P

Ezeket megtanultam, visszamondtam magamnak oda-vissza, majd végigolvastam a szöveget.

Utána jött a neheze, ölembe vettem a macskámat és elmeséltem neki németül, miről szólt a cikk. Így lett aktív, a passzív szókincsből. :)


Kicsit lassú módszernek tűnik, de nagyon hatékony. Minden napra választottam egy cikket, de ahogy fejlődtem már nem álltam meg napi egynél. Most legalább hármasával veszem az újságokat. Még mindig találok új szavakat, de már sokkal könnyebb olvasni, mint a kezdetekkor.


Mondjuk nekem a kiejtés tanulása és a rendszeres gyakorlás megoldott volt. Azért nyelvtanulásnál ez sokat számít.

2010. nov. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Tehát a kérdésem az lenne, hogy hogy kezdjek neki? Az ismeretlen szavakat rögtön szótározzam ki"


Az ismeretlen szavakat ki kell szótárazni, ha kényelmesebb, akkor mondjuk aláhúzni, aztán oldalanként összegezni az ismeretlen szavakat. Ha a mondatot nem érted a szó nélkül (ami nem mindig így van, mert pl. egy mondatot meg lehet érteni anélkül, hogy tudnád, hogy kőrisfák vagy bükkfák szerepelnek-e benne stb.), akkor rögtön szótárazni kell.


Internetes szótárral:

[link]


vagy számítógépes szótárral nagyon gyors a szótárazás, teljesen más, kevésbé frusztráló élmény, mint egy papírszótár forgatása.


Egyébként oldalról oldalra csökkenni fog az ismeretlen szavak száma.


Amit fontos még gyűjteni: a kifejezéseket. Akkor is, ha érted őket, az érdekesebb, hasznosabb kifejezéseket gyűjteni kell és gyakorolni.


A kigyűjtött szavakat aztán külön is magolni kell, mert maguktól nem "ragadnak" meg.

2010. nov. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!