Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha sokat nézek idegen nyelven...

Ha sokat nézek idegen nyelven filmeket, akkor fogok fejlődni abban a nyelvben? (még alapszinten vagyok)

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 14:56
 1/4 anonim válasza:
100%
Valamennyit igen es is szoktam es a film kozepere egesz jol belejovok:)bar nem tudom eleg e ahoz hogy igazan jol fejlezd magad.
2010. nov. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
*en
2010. nov. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon is, régen nekem alig-alig ment a beszélt angol, aztán elkezdtem filmeket, sorozatokat nézni angolul, és mára ha nem is társalgási szinten, de ahhoz igen közel állok. Mondjuk a brit angolom egészen elamerikanizálódott, erre nem vagyok büszke :/ Talán többet kellett volna Dr. Who-t nézni :)
2010. nov. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A beszédértésed, ami nagyon fontos, fejlődni fog. A szókincsed alig, a nyelvtanod még kevésbé, mert a filmek nyelvezete finoman szólva nem bonyolult. Viszont alapfokon még a szókincset is fejleszti. Mindenképpen hasznos filmeket nézni, mert ezek különösen nehéz beszédértési gyakorlatok (nehezebb a filmek szövegét érteni, mint mondjuk a rádióműsorét). A filmnézés mellett olvasni is sokat kell, meg persze szavakat és nyelvtant magolni.
2010. nov. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!