Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyarországon elhelyezkedés,...

Magyarországon elhelyezkedés, munkavállalás szempontjából milyen nyelveket érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Angol szinte mindenhol elvárt. Egyes régiókban erősek a német kapcsolatok, ez a 2. legelterjedtebb idegen nyelv Mo-n..


De attól függ, hol akarsz dolgozni. Nem feltétlenül azt kell megtanulni, amit a többség.


Szóval, ha reálos pályára készülsz, nem hiszem, hogy olyan nagy előnyöd lenne, ha vmi egzotikus nyelven tanulnál..

Lehet hogy te fordító akarsz lenni, vagy tolmács, itt megint más viszonyok vannak.

2010. nov. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, fordító vagy tolmács szeretnék lenni.
2010. nov. 8. 20:53
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem az angolban mindenképp érdemes gondolkodni, mellé a második nyelv viszont jobb ha egy egzotikus nyelv. sajnos mostanában nagyon a kínait nyomják, mert hogy olyan sokan vannak...hát nem tudom, én nem szeretem őket, de lehet tényleg érdemes azt tanulni....
2010. nov. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. angol, 2. német. Bármihez.


Utána érdemes elgondolkodni, hogy merre tovább. Pl. ha a franciával folytatod (ami angol után elég könnyű), akkor azután már gyerekjáték a spanyol/portugál és olasz. Egy fordítónak érdemes a főbb nyelvek mellett ugyanis kisebbeket is tudni. Ha az orosszal folytatod, az azért jó, mert utána a lengyel és a cseh is könnyebb.


Ezeknél kevésbé fontos nyelveket nem nagyon érdemes tanulni, max. hobbiból.


A távol-keleti nyelveket nem ajánlom, de ha szerelmes vagy beléjük, akkor először a japánt, második helyen a koreait ajánlom.


Szóval az angol+német a minimum, utána pedig vagy a francia és azon keresztül az újlatin nyelvek, vagy az orosz és így a szláv nyelvek felé kell elindulni.

2010. nov. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ma 09:21


Nem érdemes kínaiul tanulni, nem térül meg a rengeteg erőfeszítés. Amennyi idő alatt elérhető egy használható kínaitudás, 3-4 normális európai nyelvet meg lehet tanulni.

2010. nov. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!