Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes most nyelvvizsgáznom?

Érdemes most nyelvvizsgáznom?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. 9 éve tanulok németet, heti 5órába, (most heti 3) Nyolcadik osztály végéig mindent vettünk, ami kell a középfokú nyelvvizsgán. ECL nyelvvizsgát szeretnék lerakni (középfokút). Most lesz december 4-én. Nem tudom mit csináljak. A mostani némettanárom azt mondta, hogy intelligens vagyok, bő a szókincsem, csak a nyelvtant kéne átnézni. Most szeretném lerakni. Lehetséges?!
2010. nov. 8. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Felőlem menjél. Vesztened nincs mit.
2010. nov. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
20 ezer forintba kerül...
2010. nov. 8. 20:09
 3/8 anonim ***** válasza:

hát ha felkészültnek érzed magad, akkor ess neki. gyakorolhatsz típusfeladatokat is, vannak könyvek is.

olcsóbb meg nem lesz. de ha nem akarod az ECDL után, akkor várj még egy évet.

2010. nov. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
holnapig kell jelentkezni. igen vagy nem?!
2010. nov. 8. 20:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt a szüleiddel beszéld meg. Nekik kell tudniuk, hogy rászánnak-e 20 ezret a bizonytalanra vagy még várnának. De nyelvvizsgák folyamatosan vannak, mért pont most akarod letenni? Azt meg a tanárodtól kérdezd meg holnap, hogy szerinte egy hónapos intenzív felkészüléssel mennyire esélyes a siker.
2010. nov. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
holnap fogok beszélni a némettanárommal.
2010. nov. 8. 22:26
 7/8 anonim ***** válasza:
ha nem érzed magadat biztosnak még, várd meg a következő alkalmat inkább és készülj fel addig a nyelvtanból is.
2010. nov. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy nyelvvizsga 4 részből áll: szövegértés és levélírás - ezek az írásbeli feladatok (B rész) itt nem használhatsz szótárt, semmilyen más segítséget sem, be kell gyakorolni a levélformát és a használható kifejezéseket.

Magnóhallgatás és beszédkészség - ezek az A részt képezik. A magnóhallgatás nehéz az ECL-en, azt mondják sokan, mert tájszólásban beszélő embereket tesznek bele... A beszédkészségnél pedig beszélni kell, tételt kell húzni és ha jól tudom vagy képről kell beszélni, na meg a szituáció...

Fontos az intelligencia, mert előfordulhatnak olyan kérdések, témák, amikhez még nem tudsz hozzászólni magyarul sem...

Én így jártam nyáron, a vizsgafelkészítőn... Beszélgettünk a (foci)huligánokról és feljött a téma, hogyan lehetne őket lefékezni. Mindenkinek kellett mondania 1-1 ötletet, nálam már 4-ként megakadt a sor :) Vagy mit szólnál a háztartásbeliekről, a szenvedélybetegségekről vagy a gazdasági válságról? Mert nem csak család, hobbi, iskola fognak szerepelni a tételek között. Szerintem ne 2 nappal a vizsga előtt találd ki, hogy menni akarsz vagy sem, szerintem várd meg a következő időszakot vagy inkább menj el egy vizsgafelkészítőre, ott átveszik a nyelvtant és begyakorolják a feladatokat, sokat tanulhatsz a társaidtól bizonyos szituációkban... Vannak felkészítő könyvek (könyvesboltban kapható), azt sem árt beszerezni és gyakorolni folyamatosan, tv-t/rádiót hallgatni, levelezni anyanyelvű emberekkel, olvasni... Így kell készülni egy vizsgára, nem a bizonytalanban bízni.

Szerintem várj tavaszig mindenképp, de nyáron sem lennél elkésve, nyáron indulnak intenzív felkészítők, akkor csak a nyelvre tudnál koncentrálni és nem lenne plusz tantárgy.

1 hónap kevés, szerintem várj még...

2010. nov. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!