Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mely nyelvet érdemes még...

Mely nyelvet érdemes még tanulnom? Angolt, olaszt, franciát tanulok.

Figyelt kérdés
Tolmácsnak/Fordítónak készülök,melyik nyelvet érdemes tanulnom ezen 3 nyelv után(a német nem tetszik)?
2011. nov. 6. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tolmácsolás szempontjából mindegy. A kevesebb néha több. Inkább legyél 1 nyelvnek mestere, mint 3-ban középmezőny...válassz ki egy, maximum két nyelvet, és abban nagyon mélyülj el, a felsőfoknál se állj meg.


egy kolléga

2011. nov. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól meg akarsz élni tolmácsként, akkor oroszul, vagy kínaiul érdemes. Kevesen beszélik ma Magyarországon, de a gazdasági kapcsolatok miatt szükség van rá.
2011. nov. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a tanácsaitokat, tényleg nem a mennyiség, hanem a minőség a mérvadó.Angol-francia párosításon gondolkodom leginkább.Az orosz tényleg hasznos nyelvnek tűnik.
2011. nov. 6. 15:21
 4/11 A kérdező kommentje:
első válaszoló:te milyen nyelveken tolmácsolsz?:D
2011. nov. 6. 15:21
 5/11 Pakwt ***** válasza:
Főleg az angolt, franciát érdemes erőltetni, utóbbit az EUs intézményekbe is keresik. Ha ezen felül van még kapacitásod egy nyelvre akkor javaslom az oroszt, mert nem túl nehéz, de Európában nagy szükség lesz rá.
2011. nov. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Angol-franciával is bizonyára jól el lehet boldogulni.

Sokan tojnak megtanulni bármilyen nyelven, aztán sírnak, hogy nem értik meg a külföldi partnereket, ezért az angol mindig jól jön.

A francia meg az EU-ban eléggé kiemelt jelentőségű nyelv és Magyarországon nem túl népszerű, ezért valószínűleg arra is találsz bőven elég helyet, ahol megfizetik.

Viszont én azt hallottam, hogy az oroszul tudó tolmácsok nagyon jól keresnek Magyarországon. Aki meg tud kínaiul, az pláne, mert a kínaiak ráadásul mégkevésbé tanulnak meg angolul mint mi.

2011. nov. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok: angol-portugál nyelvszakos diplomám van, ezekkel a nyelvekkel dolgozom.
2011. nov. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A portugál biztos szép nyelv,mert latin :D érdekesen hangzik :)
2011. nov. 6. 15:34
 9/11 anonim ***** válasza:

Szubjektív, hogy szép-e, de relatíve kevés a haszna.

Két országban beszélik anyanyelvként, aminek valami súlya is van. Portugáliában és Brazíliában. Előbbi nem igazán egy gazdasági nagyhatalom, utóbbival, meg jóval kevesebb a kapcsolatunk, mint Németországgal, Oroszországgal, vagy Kínával (hogy azokat említsem, aminek a nyelvét nem beszéled, bár tudom, hogy a németet nem is akarod, pedig szerintem nem egy ronda nyelv).

Megélni biztos meg lehet belőle. Nem állítom, hogy nem. De szerintem van olyan is, aminek jóval több hasznát veszed (azokat leszámítva, amit már így is tanulsz).

2011. nov. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen hasznos válaszaitokat! :)
2011. nov. 6. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!