Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak...

Milyen nyelvet tanuljak angol-német után? (recepció/idegenforgalom)

Figyelt kérdés

Gondolkodom a francia, spanyol, orosz és a jelnyelv között... Véleményed szerint melyik lenne hasznosabb német területen? Az angol és német nyelvet beszélem, melyik legyen a harmadik, társalgási szintig?

A jelnyelv hasznos külföldön?


2010. nov. 14. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Francia, olasz, esetleg holland vagy luxemburgi.
2010. nov. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Német nyelvterületen szerintem ugye angol, német, francia, orosz. Ezekkel megértesz elég sok nyelvet nagyjából. A jelnyelv egy extra, lehet, hogy jó lesz valamire.
2010. nov. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Olasz. barátnőm pályázott recepciós állásra Ausztriában. Német ugye alap hogy kell neki tudni, és kérték tőle az angolt és olaszt. De máshol is láttam már álláshirdetésben hogy az olaszt kérték az angol és német mellé. Még itthon is, határmenti hotelben.
2010. nov. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szerintem ha az angol és a német már megy, harmadiknak akármilyen európai nyelvet tanulhatsz, az már úgyis csak plusz lesz-jó a francia, olasz, spanyol, holland, dán, akár lengyel, cseh, portugál....

amúgy németo vagy ausztria? esetleg svájc? mert ausztriában, svájcban az olasz lehet tényleg még nagyon hasznos

2010. nov. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
74%
francia,olasz
2010. nov. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Németország vagy Ausztria a cél, pályázok többfelé :)

A jelnyelvet pedig a siketek miatt gondoltam, hátha előnyt érnék el vele...

Nem tudom melyik nyelvvel kezdjem :)

2010. nov. 15. 18:44
 7/9 anonim ***** válasza:

"Milyen nyelvet tanuljak angol-német után? (recepció/idegenforgalom)"


Orosz vagy francia. Ha ezek megvoltak, akkor olasz vagy holland.


"Véleményed szerint melyik lenne hasznosabb német területen?"


Német területen 1. francia, 2. olasz, 3. orosz.


A jelnyelv sehol sem hasznos, mert a süketek nem a gazdag rétegekbe szoktak tartozni és nem sokat járnak nyaralni.

2010. nov. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a francia és az olasz lenne hasznos számodra.

Jelnyelvet ezen a területen nem tudsz hasznosítani, mivel nem egységes. Ha a magyar jelnyelvet kezded elsajátítani, az egy hosszú folyamat, és igényli az állandó SIKET közösségbe járást. Külföldön csak akkor tudnál boldogulni vele, ha már profi szinten nyomod a magyar jelnyelvet, amihez legalább 5-6 év folyamatos gyakorlás kell, és ahhoz egy nemzetközi jelnyelvi gyakorlatot is szereznél, de ez nem jelenti azt, h bármilyen országból érkező hallássérülttel tudnál kommunikálni, rengeteg nyelvi különbség van. Szóval a válasz az, h nem hasznos most elkezdened jelnyelvvel foglalkoznod, egy idegen nyelvet hamarabb elsajátítanál hasznosítható szinten.

Egyébként biztos, h fogsz hallássérültekkel foglalkozni, mert rengeteget utaznak, én tudom, mert ebben a közösségben mozgok napi szinten, nem tenném őket a társadalmi hierarchia aljára, csak azért mert érzékszervi elváltozásaik miatt, és kommunikációs akadályaik miatt nehézségekbe ütköznek.

2010. nov. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

Talán a siket vendéggel érkezik majd egy segítő is, akivel tudunk kommunikálni :) Tartok a jelnyelvtől, hallottam, hogy nehéz érteni, de így, hogy már tudom azt is, hogy nem egészen azonos minden országban, így már azt hiszem végleg leteszek róla. talán egyszer megpróbálom, de nem most.

A spanyol miért nem jó, nem?

Orosz, francia, olasz közül választok majd :)

köszi

2010. nov. 17. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!