Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes lenne elkezdenem...

Érdemes lenne elkezdenem nyáron franciául (vagy esetleg más nyelven) tanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy középfokú nyelvvizsgám angolból, tavasszal fogom letenni a felsőfokút, már lassan tíz éve tanulok ezen a nyelven (most tizedikes vagyok). Németből valószínűleg tél végén tenném le a középfokút és jövőre DSD-s német csoportban tanulnék, ami ugye 12-edik közepén ha úgy sikerül a vizsga, akkor felsőfokú nyelvvizsgát ad.

Nyárra remélhetőleg túl leszek a nyelvvizsgákon (feltéve ha sikerülnek), jövő tanévben az angolt kevés óraszámban szeretném tanulni, hogy ne felejtsek,a német meg a DSD, ami elég kemény képzést jelent.

Szóval gondoltam arra, hogy esetleg felvennék egy harmadik nyelvet, mert viszonylag könnyen tanulom ezeket és a nyelvvizsgákban is van már tapasztalatom. Japánul nagyon szívesen megtanulnék, mert nagyon tetszik(nem az animékért vagyok megbolondulva, nem azért), viszont erre sajnos nincs lehetőségem ahol lakom. A nyelvek, amik közül választhatnék, a francia, a spanyol, az olasz és esetleg az orosz. A franciáért nem vagyok annyira oda, de nagyon fontos nyelvnek tartom, mert például ez az EU hivatalos nyelve meg Európában sokan beszélik. A spanyol és olasz tetszik, de igazából annyira nem hasznosak szerintem. Az orosz annyira nem érdekel, de gondoltam megemlítem ezt is.

Szerintetek melyik nyelvet lenne érdemes megtanulnom? Mennyi idő alatt juthatok el a középfokúig?


2010. nov. 19. 22:50
 1/2 anonim ***** válasza:

A japánról mindenképpen lebeszélnélek, a francián és az oroszon lehet gondolkodni, azoknak van értelmük.


A spanyol nem túl hasznos, az olasz még a spanyolnál is sokkal jelentéktelenebb.


Tehát francia vagy orosz. Erős angol háttérrel franciából 300-400 óra alatt elvileg elérhető a középfok, oroszból pedig 700-1000 órára számíts.


Francia után még mindig tanulhatsz spanyolt (nagyon egyszerű lesz), ha ragaszkodsz hozzá.


Ezt a japánmániát meg hagyjuk. Nem tudom, mi lesz a sorsa a sok szerencsétlennek, aki manapság a divathullám hatására a kanjikkal kínozza magát, többségük számára életük nagy tévedése lesz valószínűleg, vagy már most is kezd az lenni, csak maguknak se akarják bevallani.

2010. nov. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 heszter ***** válasza:

Az nagy érték, ha könnyen tanulsz nyelvet, mindenképp kezdj el mégegyet:)


A japán is jó lehet, és ha ahol laksz nincs is erre lehetőség, akkor is lehet venni kb. 15000 Ft-ért Cd-s tanítási anyagokat a könyvesboltokban. A közeljövőben nagyon sokat fog érni egy keleti nyelv ismerete, bár a kínait inkább ajánlanám, de nyilván ez ízlés kérdése.


A francia nagyon szép nyelv, érdemes megtanulni. Nem csak azért, mert az EU hivatalos nyelve (minden tagállam hivatalos nyelve hivatalos nyelve az Eu- nak is:)), hanem azért, mert a franciák nem hajlandók máshogy megszólalni, és mert a diplomáciának a francia a nyelve, és még mindig nagyon "elit"-nek számít az ismerete.


Az oroszról nem tudok sokmindent mondani, mert sose tanultam, de Magyarországnak még mindig jelentős orosz kapcsolatai vannak, így az is nagyon hasznos lehet.


Az olaszt én se javaslom, és a spanyolt sem, viszont azt nagyon sokan beszélik, tehát nem haszontalan.


Ha németül és angolul is kitűnöen beszélsz, akkor én elsősorban egy egzotikusabb, ritkábban beszélt nyelvet ajánlanék (pl. japán), mert azzal később nagyon specifikus munkát is vállalhatsz, meg így szimpátia alapján választhatsz, egy neked tetszőt:)

2010. nov. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!