Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lefordítanátok mit jelent ez...

Lefordítanátok mit jelent ez franciául? Du très bon travail dans un excellent français très bien rédigé, continue comme ça Mademoiselle, tu t’approches du français courant, félicitations, bonne journée!

Figyelt kérdés

És mi a rossz az alábbi mondatban? Le mercredi soir, je vais à la boutique. Helyesen: Le mercredi soir, je fais du shopping. De miért?


A francia magyarázat következő de ne értem:

à = préposition de lieu = il habite à Paris / a = verbe avoir = il a une voiture je vais à la boutique de vêtements d'importation (défini) = correct


Azt tudom, hogy az á a helyhatározó előtt áll, mint az at /in/to az angolban, és a határozott névelők a franciában le-la-l'és les.

A határozatlan névelők:un, une, des.

Viszont nem értem mi a rossz az alábbi mondatban:

Le mercredi soir, je vais à la boutique.= Szerda esténként boltokba szoktam menni/járni. Arra gondolok, hogy mivel szokást szeretnék kifejezni, nem használhatok határozott névelőt: á la boutique= a boltokba. Jól gondolom?


2011. okt. 28. 20:53
 1/2 Ilafallu válasza:
100%

"Nagyon jó munka egy nagyon jól megfogalmazott, kiváló franciában (francia szövegben?), csak így tovább, kisasszony, közelítesz hozzá, hogy nagyon jól beszélj franciául, gratulálok, szép napot!"


A "je vais á la boutique" helyett szerintem azért jobb a "je fais du shopping", mert a franciák ezt így használják, ez egy állandósult kifejezés. A "je vais á la boutique" nekem nyelvtanilag helyesnek tűnik, csak épp nem használják.

2012. jún. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ, ment a zöld kéz :-)
2012. jún. 3. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!