Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen harmadik nyelven lenne...

Milyen harmadik nyelven lenne érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Németből középfokra készülök, angolból is nemsokára meg lesz a felsőfok. Szerintetek milyen harmadik nyelvet kéne tanulni?


Gondoltam a franciára, spanyolra, olaszra, de ezeket el is vetettem. Ezek túl gyakoriak. Orosz is érdekesnek tűnik meg a kínai is, vagy esetleg valamilyen ritkább nyelv. Esetleg még a koreai. Tik mit tanulnátok? Kíváncsi vagyok a válaszaitokra.


2010. nov. 22. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz annyira gyakorit, mint a francia, akkor oroszt. Kínait semmiképp, azzal nem mész semmire, mert nem kell sehová, a koreai sem.
2010. nov. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szerintem orosz vagy spanyol, mind a kettő izgalmas és érdekes.
2010. nov. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem állítanám, hogy a kínai nem kell sehol. Jön föl kína elég szépen... szerintem nem lenne haszontalan megtanulni a nyelvüket. Bár nem tom mennyire nehéz és mekkora esély van arra, hogy jól tanulja meg az ember. Szóval én nem vetném el.

Az orosz is jó választás, vagy valamelyik szláv nyelv.

Én amúgy szlovénül tanulnék meg és költöznék Szlovéniába.

2010. nov. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha valaki Kínában szeretne élni, akko kell, másként pedig nem, mert hiába törekszik fel, a kínaiak még mindig nem szeretik, ha valaki tud a nyelvükön, és ha van egy kínai, akivel beszélgetni kellene, akkor az tud angolul, mert nagyon jól tudja, hogy nem fogja senki megtanulni a nyelvét, meg ugye, mint mondtam, nem is szeretik, ha egy külföldi beszéli.
2010. nov. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A koerai gyönyörű, én most azt is tanulok az egyetemen. Szoktak koreai nyelvtudással embereket keresni (kapcsolattartónak koreai cégekhez pl, fordító-tolmácsnak, idegenvezetőnek, stb.), jól fizetnek érte (már ahogy néztem:), és nagyon kevesen beszélik.

A Kínai sokkal nehezebb, méghozzá a kanjik miatt. Mire 1x megtanulsz kínaiul, 3x olyan jól tudod a koreait. Mindenesetre talán keresettebb, viszont többen is beszélik ugyebár. Főleg, hogy tele vagyunk ideszületett kínai gyerekekkel, akik megtanultak magyarul, és a kínai egyébként is felkapottabb. Egyébként még az is bonyolítja, hogy tonális nyelv, és a nyelvjárásokban iszonyú eltérések vannak. Pl. alapjáraton a mandarin kínait tanítják az egyetemen, de az itt élő kínaiak nagy része meg a kantonit beszéli, és azt meg sem érted mandarinnal.

Ha könnyű, és ritkább nyelvet szeretnél, akkor ott a portugál - erre pár hónapos átképzéssel a spanyol is menni fog. Nem annyira keresett, viszont iszonyatosan kevesen beszélik.

Hasznosak még a szláv nyelvek is, és a környező országok nyelvei, tehát a román és az ukrán is pl., még a diáknmunka hirdetések is nyüzsögnek ilyen nyelveken való munkáktól.


Amúgy én japánt koreai és svédet tanulok, szívesen tanulnék még ír gaelt és portugált is, esetleg arabot (angol, spanyol, francia nyv-m van).

2010. nov. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként a legfontosabb nem csak az, hogy hasznos nyelvet válassz (mert azért tömbnyire bármilyen nyelven lehet munkát találni, hacsak nem valami afrikai ungabungáról van szó,vagy az írről:P:), hanem hogy olyan nyelv legyen, ami érdekel téged, szívesen néznél filmeket az adott nyelven, vagy olvasnál könyveket, tehát foglalkoznál vele önként, mert ha nincs motivációd nem sokat ér maga a nyelvtanulás. Tehát szerintem az első az érdeklődés.
2010. nov. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Katja88 válasza:

Én tanítok szlovént, ha valaki szeretné tanulni. Most érkeztem Bp-re Szlovéniából, négy évet éltem ott és a Ljubljanai egyetemen tanultam. Felső fokon beszélem a szlovén nyelvet és több nyelvkönyvem is van.

Ha érdekel valakit a dolog írjon vagy hívjon:

karacsonykata@vipmail.hu, 06305290085

De ha csak segítségre van szükségetek, akkor is bátran lehet kérdezni:)


Kata

2010. nov. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!