Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolban hogyan kell mondani...

Angolban hogyan kell mondani (milyen időben) az alábbi mondatokat?

Figyelt kérdés

Pl..

A helyzet a következő, magyarul azt mondanám én hogy,

1. "Én megyek egy iskolába"

2. "Én megyek az iskolába"

3. "Én szeretnék menni az iskolába"

4. "Én menni fogok iskolába"

5. "Én voltam az iskolába"

6. "Én most voltam az iskolába"



Ezeket ha valaki ugyanebben a sorrendben leírná angolul, megköszönném, most tanulom az igeidőket, és nem vagyok tisztába hogy mikor melyiket kell használni...

Ez egy kicsit felvilágosítana

Plussz az első két mondattal lenne még egy kicsi kérdésem...

Én megyek az iskolába.

I go to school

I'm going to school

I going to school


Ilyenkor melyik használatos?

A harmadik jövő időbe van, de azt is lehet használni ilyen esetben?


2010. nov. 24. 18:00
 1/9 anonim válasza:
100%

1, végül is lehet két féle képen: Általában (mindennap megyek egy iskolába): I go to school. Vagy ha éppen ebben a pillanatban: im going to school. de szerintem itt az elsőről van szó.

2, éppen most megyek iskolába szóval folyamatos jelen: Im going to school.

3, Szeretnék szóval: I would like go to school.

4, egyszerű jövő: I'll go to school.

5, egyszerű múlt:I was in school

6, befejezett jelen idő: I just have been in school


itt viszont megtalálhatód azokat az ige időket amiket az iskolában valószínűleg használsz: [link]

2010. nov. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
4-eshez annyit hozzáfűznék, hogy szerintem nem will-el kéne írni, mert azért elég valószínű, hogy fog iskolába menni, nem pedig csak lehetséges. Szerintem.
2010. nov. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D Sokat segitet :D
2010. nov. 24. 18:15
 4/9 anonim válasza:
ja igen, arról meg is feledkeztem
2010. nov. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miről beszéltek itt, hogy biztos-e vagy csak lehetséges, a will egyáltalán nem azt fejezi ki, hogy lehetséges, arra megvan a maga segédigéje. A will egyszerűen jövő idő.

Az elsőválasz majdnem jó, de azért van benne javítani való, inkább leírom újra. Ezeket a mondatokat te találtad ki, mert némelyik elég furcsa. Mért lenne például más igeidő az, hogy én megyek EGY iskolába meg az, hogy én megyek AZ iskolába De valójában a go to school nem annyira iskolába menni, hanem iskolába járni. Ha szó szerint lefordítom az első mondatot, az angolul (magyarul is) elég értelmetlen lesz. Sokkal értelmesebb az, hogy iskolába járok. Ez egyszerű jelen, szokásos, rendszeres cselekvés: I go to school.

A kérdezettek, mondom, fenntartásaimat hangoztatva:

1. I'm going to a school. Most éppen megyek, folyamatos jelen.

2. I'm going to the school. Itt is épp most megyek, a különbség csak annyi, hogy egy konkrét, ismert iskoláról van szó. Igeidőben ugyanaz. "I going to school" ilyen NINCS! Ilyen forma nem létezik. -ing-es alakhoz létige párosul a folyamatos jelenben.

3. I would like to go to the school: ez nem igeidő, ez feltételes mód. És ha sokkal értelmesebben inkább azt szeretnéd mondani, hogy iskolába szeretnék járni, az névelő nélkül: I'd like to go to school.

4. I will go to school: ez egyszerű jövő, az előre eltervezett jövőt pedig a going to szerkezettel fejezzük ki: I'm going to go to school, bár ez a dupla 'go' nem hangzik jól.

5. Én voltam az iskolában: attól függ, hogy mi a közlendőd. Ha az, hogy már jártál ott, ismered, az present perfect: I have been to the school. Ha kérdezik, hogy tegnap hol voltál, akkor I was at the school. (Egyébként -ban, nem -ba.)

6. Én most voltam az iskolábaN: ez present perfect: I have just been to the school.

Nézd át az első válaszban kapott linket vagy a tankönyved nyelvtani összefoglalóját. Annyira nem bonyolultak az igeidők, nem kell tőlük megijedni.

2010. nov. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

20:09: A "go to THE school" nem azt jelenti, hogy egy konkret iskolaba megyek, hanem azt, hogy pl a szulo megy szuloire; tehat nem azzal a cellal megyek iskolaba, hogy ott tanuljak, hanem valami egyeb indokkal.

megyek egy iskolaba, ennek mi ertelme van?

megyek az iskolaba: I'm going to school

Én szeretnek menni az iskolaba, ha iskolaba jarni: I'd like to go to school. ha pl reggel elindulaskor (induljunk mar el) I'd like to get going

menni fogok iskolaba: az I'll go to school es az I'm going to school is jo, szovegkornyezettol fuggoen. Olyan, hogy be going to go nincs, olyankor kiesik a masodik go.

en voltam az iskolaban, ez a ket mondatod jo, azzal a hibaval, hogy nem at THE school, hanem siman at school, kiveve persze, ha arra gondolsz, hogy pl nyilt napon voltal, megnezted magadnak milyen. Ilyen szovegkornyezetben tudom elkepzelni

- The rumor has it that teachers beat children there.

- Nah, no way, I've been to the school and it's OK.

En most voltam az iskolaban - ezt a mondatot nem ertem, igy nem mondjuk.. maximum hogy most jottem az iskolabol

I've just come from school / I'm just coming from school

2010. nov. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha szülőire megy, akkor is egy konkrét iskolába megy, ha a faluban egyetlen iskola van és éppen oda megy, akkor is van the. He goes to the school in the village, nem kell ahhoz szülői értekezlet, a faluban lévő egyetlen iskolába jár a gyerek, lehet ilyen mondat. Alapjáraton go to school iskolába járni, go to the school az iskolába menni. A mondanivaló dönti el a névelőhasználatot. Ismerem az in prison-in the prison, in hospital-in the hospital párokat, nem szükséges nekem magyaráznod.

És a going to go-ra mindössze 33 millió találatot adott ki a google, úgyhogy "valószínűleg" létezik ez a szerkezet, még ha nem is hangzik gördülékenyen. Köztük véletlenszerűen kiválasztva például ezt:

[link]

[link]

Az I'm going to school viszont semmiképpen nem lehet jövő idő, folyamatos jelent jövő értelemben csak megbeszélt programnál használunk, viszont ha beleteszed azt a névelőt, amit nagyon nem akarsz, és az iskolájában találkozik valaki a barátaival, akkor már lehet: Today I'm going to the school.

De kár itt okoskodni, a kérdezőnek alapszintre van szüksége, nem nüanszokra.

2010. nov. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

Az anyanyelvi valaszolok (Alan, Jamie (K)) valaszat ajanlanam szives figyelmedbe. Egyebirant szerintem azt irtam, hogy a go to school az alapvetoen azt jelenti, hogy rendeltetesszeruen hasznalja az iskolat, a go to the school pedig azt, hogy mint epulet oda megy. Nem ertem, ezzel mi a problema.

A masodik tema: Ha elolvasod a sajat linkedet, eleg sokan irjak, hogy ok is elhagyjak a go-t. Elismerem, hogy itt voltak olyanok, akik hasznaljak; felenk nem szokjak, nekem irto hulyen hangzik, mintha dadogna a beszelo. Az I'm going to school tokeletes jovoidot fejez ki.

Persze en elismerem, hogy lehet, hogy az iskolaban maskepp tanitjak az angolt, mint ahogy egy anyanyelvi beszelo hasznalja, es angol es angol kozott orszagon belul is van kulonbseg es nem zarom ki annak a lehetoseget sem, hogy van, ahol hasznaljak, amit te mondasz, en csak azt tudom mondani, amiben felnottem. Egyebkent egyszeruen nem ertem, bennem szerintem semmi rossz szandek nem volt, en sem valaszolok undokul, ha valaki belejavit abba, amit magyarul irok, mert tudom, hogy nem tokeletes.. De legkozelebb majd ugy irom, hogy "ne haragudj, bocsanat, tok szuper vagy, de tenyleg, es szornyen restellem, de, felmerult bennem, hogy ez lehetseges, hogy hibas, persze nem biztos, ha adhatok egy tanacsot olvasd el megegyszer es donts belatasod szerint, megegyszer elnezest, nem akarlak megbantani"

2010. nov. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek :D

Természetesen még nem olyan túl bonyolultan akarok belemászni, mivel most kezdtem el foglalkozni az angollal..

Eddig azt nem tudtam, hogy ezeket az igeidőket mi alapján használják.. Azt hittem hogy csak a mondat "fordítása, jelentése" alapján.. Persze ez alapján is.. de mindegy :D Kezdek belejönni ;)


Köszi még egyszer a válaszokat

2010. nov. 29. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!