Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor használjuk angolban az...

Mikor használjuk angolban az -ing alakot?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

öhm, az igékhez rakjuk. folyamatos jelenben, amikor most eszel, most rajzolsz. te most pl olvasol valamit. You are reading something Létige plusz ing. meg képleírásoknál is Meg tanultuk a folyamatos múltat, ott meg You were reading this text from 2 to 3. az meg az, amikor valamit valameddig csináltál, pl kettőtől háromig(from two to three) vagy abban a pillanatban(pl 6 órakor) már folyamatban volt ez a dolog, akkor már csináltad.

Gondolom van jövőalakja is, de bocsi, azt nem tanultam még. :$

2011. okt. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. remélem, tudtam segíteni.:)
2011. okt. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A jövőidő ugyan erre épül, mint amit leírtál. I will be playing tennis at six o'lock tomorrow... Holnap hatkor teniszezni fogok.

- A jövőben a cselekvés folyamatosan fog tartani.

2011. okt. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

A fentiekhez meg hozzatennem, hogy igebol kepzunk fonevet az -inggel.

swimming uszas, reading olvasas stb.

Hogy ertsd a kulonbseget:

I am swimming in the lake - Uszom a toban (eppen most, ezert az ige folyamatos, vagyis ing-es)


My favorite hobby is swimming - A kedvenc hobbim az uszas (fonev).

2011. okt. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! mentek a zöld pacsik:D
2011. okt. 27. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!