Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen középfokú német nyelvvi...

Milyen középfokú német nyelvvizsgát ajánlanátok, ha inkább a szókincsben, levélírásban vagyok erős?

Figyelt kérdés
Nyelvtan nem igazán megy, főleg nem szövegkiegészítésben. Könyvek, honlapok is érdekelnek. Olyan feladatok, amit letölthetek és szabadidőben kitöltögethetem. Jó nyelvtan összefoglaló is kellene.
2010. nov. 26. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
ha jó a szókincsed akk én mindenképp a telc-et mondanám, de mondjuk ott 2 nyelvtani feladat is van viszont oda nagyon kell szókincs és a levél is nehéz. ha ezt nem akarod akk talán az ecl is mehetne.
2010. nov. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ECL vagy TELC, azokban nincs nyelvtan és fordítás. A TELC talán könnyebb, de ott egyben kell fizetni az egész vizsgadíjat még ha csak külön - külön szeretnél is vizsgázni... Nemzetközi bizit is ad mindkettő, a TELC külföldi székhelyű, így (el)ismert külföldön.

Felkészítő könyveket találsz a könyvesboltokban.

2010. nov. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az ECLen levelet kell írni és olvasott szövegértés, nincs nyelvhelyesség, se fordítás, csak még hallgatás és szóbeli, itt fontos a jó szókincs
2010. nov. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!