Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv a leghasznosabb...

Melyik nyelv a leghasznosabb az alábbiak közül? (skandináv nyelvek, ázsiai nyelvek)

Figyelt kérdés
Angolul és olaszul tudok középfokúan. Angolból hamarosan meglesz a felsőfokú. Talán idegenvezető szeretnék lenni. Szeretnék választani egy harmadik nyelvet, de nem nagyon tudok dönteni. A svéd nyelv nagyon tetszik, nagyon hasznos is, éppúgy mint a többi skandináv nyelv, és úgy tudom, ha 1 skandináv nyelvet tudok a többit már könnyű olvasni mert sokat megértek belőle. Az orosz, japán, kínai nyelv is jó lenne, viszont elég nehéznek gondolom, és ha beszélni tudok is, az írással nagy bajok lennének, mert szerintem egy élet nem lenne elég arra, hogy én megtanuljak több ezer írásjelet. Olyan nyelvet szeretnék tanulni, ami azért annyira nem nehéz, nem beszélik annyira sokan, és hasznos. Mit tudnátok ajánlani? Vélemények?
2010. dec. 4. 15:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%
Tanulj Finnül, szerintem nagyon kis vicces nyelv, és akkor bármely Svéddel is meg tudod magad értetni, mert ott rengeteg svéd tud finnül és igaz ez fordítva is. Nekem szimpibb mint bármely ázsiai nyelv. :)
2010. dec. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Hát igen nekem is a finn és a svéd tetszik a legjobban. Egyik barátnőm beszél finnül mert kint élt. Nekem hallásra a svéd jobban tetszik és ahogy néztem a kiejtést meg a nyelvtant könnyebnek is tűnik. De háááát....foggalmam sincs.

Neked köszi a választ.


Többiek véleményét továbbra is várom

2010. dec. 4. 16:33
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
A svéd KÖNNYEBB, mint a finn ;)
2010. dec. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is inkább a svéd, hasznosabb, és nekem a finn nagyon nehéznek tűnik.
2010. dec. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
lehet, hogy akkor tényleg a svéd lesz. Köszi a válaszokat. :D
2010. dec. 4. 18:45
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

Ja és amúgy a finn nem számít skandináv nyelvnek ;)

A svéd pedig szerintem jó nyelv, nekem legalábbis tetszik ;)

2010. dec. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Tudom, rosszul gondoltam.

Úgy értettem, hogy skandináv ország. De tudom, hogy finnugor nyelv.

2010. dec. 4. 19:27
 8/22 anonim ***** válasza:
37%

"Talán idegenvezető szeretnék lenni."


Akkor németül kell tanulnod, utána pedig franciául vagy oroszul.


"A svéd nyelv nagyon tetszik, nagyon hasznos is"


A svéd nyelv akkor NAGYON hasznos, ha Svédo.-ba akarsz költözni. Egyébként kevesebben beszélik, mint a magyart, szóval olyan félelmetesen azért nem hasznos.


"úgy tudom, ha 1 skandináv nyelvet tudok a többit már könnyű olvasni"


Ez így van, de ha mindhárom nyelvet tudod olvasni, azzal még mindig csak 18 millió ember nyelvét tudod olvasni, és ennél még a hollandok is többen vannak, a lengyelekről nem is beszélve. Szóval ha nem költözöl Skandináviába, akkor nem lesz túl hasznos. De egyébként osztom a szimpátiádat, nekem is tetszik a svéd.


"Az orosz, japán, kínai nyelv is jó lenne, viszont elég nehéznek gondolom"


Ez három radikálisan eltérő nyelv, és teljesen más nehézségi szinten vannak, valamint más-más bennük a nehézség és könnyebbség. Szóval ezt jobban át kell gondolni. Az orosz egyébként nem nehéz, nem sokkal nehezebb az angolnál (az angol csak TŰNIK könnyűnek, mert körülvesz minket, és mindenki tanulja. Az orosz egyáltalán nem nehéz, logikus nyelv. A kiejtése, hangsúlyozása talán a legnehezebb, de az az angolban is nehéz). A "kínai" (valójában: a mandarin) nem "nehéz", hanem piszkosul időigényes, és nem jó semmire. A japán hasznos ugyan, de időigényes, és nem biztos, hogy van értelme X időt a japán magolására fordítani, ha ugyanennyi idő alatt 2-3 európai nyelvet is meg lehetne tanulni.


Japánról csak egy rövid gondolat: Japán 1990 körül volt gazdaságilag a hatalma csúcsán, azóta csúszik szép lassan lefelé, és a következő 50 évben ez így is marad. Akkor mit gondolsz, évről évre nő, vagy inkább csökken a japánul tudókra a kereslet? És ha körbenézel a gyk-n és látod, hogy minden második tini a japánnal szerencsétlenkedik, akkor vajon nem egy olyan divathóborttal állunk szemben, ami meg fogja magát bosszulni?


"egy élet nem lenne elég arra, hogy én megtanuljak több ezer írásjelet"


Ezt helyesen látod, és ne dőlj be azoknak, akik ezt bagatellizálják. Nem véletlen, hogy a kínai felnőttek negyede analfabéta. Egyszerűen a butábbak egy élet alatt nem bírnak elég jelet memorizálni. Teljesen fölösleges beszállni ebbe a játékba. Az agyunk nemesebb szerv ennél, ne arra pazarold a szellemi kapacitásaidat, hogy olyan képecskéket magolj, amik egy olyan szót jelölnek, amiket egy fejlettebb nyelv 20-30 betűből lazán ki tud rakni.


"Olyan nyelvet szeretnék tanulni, ami azért annyira nem nehéz, nem beszélik annyira sokan, és hasznos."


Amit nem beszélnek sokan, az nem hasznos. Mivel a nyelv a kommunikáció eszköze, tehát emberekkel beszélünk a nyelvek segítségével. Így ceteris paribus annyit ér egy nyelv, amennyi emberrel beszélni tudsz vele. Persze csak ceteris paribus, mert nem mindegy, MIRŐL tudsz velük beszélni (ezért nem hasznos "kínaiul" tanulni).


Nyelvek fontossági sorrendje:

1. Angol

2. Német

3. Francia, orosz

4. Spanyol, portugál, japán

5. Olasz, holland, lengyel, skandináv nyelvek


Kb. ez a sorrend. A németet, az oroszt vagy a franciát kellene választanod. Játéknak jó a svéd is, de szerintem az ember ráér játékból nyelvet tanulni akkor is, amikor már 3-4 hasznos nyelvet is tud.

2010. dec. 5. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

Az ázsiai nyelvek nagyon is hasznosak! Ne haragudj, de skandináv nyelvekkel nem mész semmire, hacsak nem költözöl oda, vagy nem olyan cégénél dolgozol. A japán tényleg egyre kevésbé lesz hasznos. (Egyébként japán nem az 1970-es években kezdett felődni, hülyeség, amit az előző válaszoló írt 1900-zal..)

Viszont a kínai nyelv hasznossága egyre növekszik! És valóban egyáltalán nem bonyolult a nyelv, csak időigényes. De akinek van tehetsége a nyelvek tanulásához, (márpedig aki önszorgalomból belevág az biztos nem rossz belőle) az miért ne próbálná meg?

Ha mégse akarsz nagyon bonyolult nyelvet, akkor az oroszt válaszd! Az is egyre inkább előtérbe kerül, fejlődik a gazdaság. És tényleg sokkal könnyebb a távol-keleti nyelveknél.

Tehát ha azt nézed, hogy melyik lenne hasznos, akkor az oroszt vagy a kínait válaszd.De ha azért tanulsz, mert örömöd leled benne, akkor tulajdonképpen mindegy, csak kedvvel tanuld. :)

2010. dec. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
11%

OROSZ!

Eszperantó! Oszd te is az eszperantisták ügyét!

2010. dec. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!