Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol után melyik a leghasz...

Az angol után melyik a leghasznosabb nyelv?

Figyelt kérdés
indokoljátok is meg létszíves, h miért az.
2009. máj. 27. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a német, mert Magyarországon sokan vannak, sokan járnak erre, sok cégük van itt, Ausztria amúgy is közvetlen szomszédunk.
2009. máj. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
manapság szerintem az orosz,cseh---álláshirdetésekben én gyakran találozom azzal h.ezeket keresik,mert ritka aki beszéli ezeket a nyelveket..gyakran szakmai tudást nem is várnak el csak beszéld a nyelvet.,,3.német
2009. máj. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Második nyelvként franciát tanulok. Hasznos, mert az EU egyik fő nyelve, s Franciaországon kívül Európa több országában beszélik (Belgium pl.), de Kanadának is hivatalos nyelve. Emellett az angolszász országokban a francia az a nyelv, amit első idegennyelvként oktatnak.

Egyébként ha még egy nyelvet kéne választanom, az az orosz lenne. A világ egyik nagyhatalma, és Magyarország egyre több szállal kötődik hozzájuk, tehát jól hasznosítható lesz a közeljövőben. Nem utolsó sorban pedig annyira szép hangzása van-

Vagy válassz vmi olyat, amit kevesen beszélnek (japán, arab).

2009. máj. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Az attól függ mit értessz "hasznos" alatt,és hogy kinek hasznos?Mert aki az osztrák határ mellett lakik,annak a német a leghasznosabb nyelv,aki meg a szlovák határ mellett,annak a szlovák.Egyébként egy magyarországon lakó embernek,a második leghaszosabb nyelv szerintem is a német,majd utánna következik a,spanyol,orosz,olasz,francia.
2009. máj. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem attól függ hol szeretnél érvényesülni, és milyen területen. Ha pl. az USA a célországod, ott inkább a spanyol és a francia a 2. ideneg nyelv, Kanadában hivatalos nyelv a francia az angol mellett. De az USA ugyebár Japánnal, Oroszországgal és Európa országaival is kapcsolatban van, úgyhogy bármi lehet.

Itthon a német, hiszen sok a német-osztrák-svájci turista, üzletember, szeretik is ha a saját nyelvüket beszéled.. Spanyol a világon a 3. legtöbbet beszélt nyelv.

Bár szerintem ha angolul beszélsz, miden területetn megérteted magad, nincs is szükség mégegy nyelvre :)

de én is láttam olyan álláshirdetéseket, ahol a cseh, vagy szlovák nyelvet kérték, ha oroszul beszélsz, az mejdnem ugyanaz, mostanában nagyon felkapott.

2009. máj. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

német, aztán olasz, francia

attól is függ hol élsz és mi a szakmád.

ha dokinak mész akkor mnidenképp latin :)

de a papoknak és botanikusoknak is kell azt a nyelvet tudni :) szakmai szinten.

2009. máj. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

persze angol a világnyelv, a német az majdnem annyira,

de pl a rendőrök cigányul tanulnak, mert rengeteg van itt az országban, nem árt ha érti őket az ember mit beszélnek, és aki eladónak tanul az kínait, mert rengeteg kínai árus van pesten is vidéken is. Sőt ők vannak a földön a legtöbben :)

aki divat szakmában helyezkedik el annak pedig az olaszt és franciát ajánlom.

amugy rengeteg német turista van. de a legtöbb persze tud angolul.

ha idegenvezetőnek mész az a leghasznosabb,

de akadnak oroszok, törökök :)

2009. máj. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Kínaiul tanulnak az eladók? Nem nézem le őket, de egy eladó szerintem nem igazán beszél jól idegen nyelveket, pláne nem KÍNAIT. Azért ez egy kicsit merész feltételezés...
2009. máj. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
40%
Kínai,orosz, esetleg latin bár ez pályafüggő
2009. máj. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%
román
2009. máj. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!