Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A TELC nyelvvizsgánál tényleg...

A TELC nyelvvizsgánál tényleg ki kell fizetni a teljes vizsgadíjat minden esetben (csak szóbeli, csak írásbeli és komplex nyelvvizsga esetén is)?

Figyelt kérdés
Mert ha ez így van, akkor nem éri meg külön menni...Melyik nyelvvizsgánál van ez így még?
2010. dec. 7. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
A TELC semmivel se drágább, mint más nyelvvizsgák.
2010. dec. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Természetesen ki kell fizetni. De amúgy ez miért is olyan meglepő?
2010. dec. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Igen, ki kell fizetni.

Azért meglepő, mert máshol ha csak szóbelizni, vagy csak írásbelizni mész, akkor elég a vizsgadíjnak felét, vagy 60%-át kifizetni, és nem kell annyit fizetni egy "fél" nyelvvizsgáért, mint egy komplexért. Ez szívás a TELC-nél. Nem is tudom pontosan, most mennyi egy középfokú. De asszem talán 28-29ezer a komplex, de ha csak az egyik felére mész, akkor ez elég húzós ár ennyi egy szóbeliért is, pl.

2010. dec. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És az elsőnek még annyit, hogy de, a TELC jóval drágább, mint a nyelvvizsgák többsége. A BME, a Rigó utca, az ECL, az ÖSD, stb. mind mind olcsóbbak. Nehezebbek is, eláírom... De a TELC az egyik legdrágább.
2010. dec. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó hogy kitörölték a válaszom. Sebaj, biztos nem elviselhető. Azért leírom még egyszer, hogy TELC-re csak a hülyék mennek akik nem tanulnak és van pénzük a vizsga papírra. Én az ITK Origo-n voltam C vizsgán 8-9000 Ft-ért, az ismerősöm meg TELC-en tette le 28e Ft-ért és lószart nem tudott azon a nyelven amin letette a vizsgát. Még ismerek pár hülyét akik TELC-en vizsgáztak, szóval van rálátásom a dologra egyébként is.
2010. dec. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Istenem, de okos itt valaki. Képzeld, van olyan heyzet, amikor a papír kell. Pl. amikor DIPLOMÁZOL és van fél éved letenni a szükséges vizsgát az EGYETEMI tanulmányaid mellett. Amúgy ez sem kamu nyelvvizsga, hiba állítod ezt nagy okosan úgy, h ott se voltál.

Én 22E körül fizettem, amikor a rigó utcai volt 15E.

Ja, egy másik nyelvből Rigó utcaim van amúgy.

2010. dec. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aki diplomázik, diplomázni készül, annak számolnia kell a szükséges nyelvek számával. Én általános nyolcadikban letettem németből, középiskola másodikban meg angolból és az egyetemen meg elkezdtem tanulni még egy nyelvet. A diplomáig ugyanis rohadt sok az idő. Nyilván aki az utolsó pillanatra hagyja, az úgy más, de nehogy már ezért legyen olyan hú de jó a TELC mert a lustáknak kedvez. Láttam TELC-es vizsga feladatsort és közeli ismerősök vizsgáztak ott, szóval nem csak úgy beszélek bele a nagyvilágba egyébként.
2010. dec. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!