Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, hogy egy csomóan...

Miért van az, hogy egy csomóan írják, mennyi nyelven beszélnek, mikor meg felteszek egy kérdést, hogy kell vmit mondani egy idegen nyelven, nem kapok válaszokat?

Figyelt kérdés

Vagy feladatok megoldását nem tudom, segítésget kérek, és semmi. Általában franciából kérdezek, és vagy nem kapok választ, vagy nem jót...

Vagy lehet csak egy-két ember van, aki sok nyelven beszél, de ők leírják ezt mindenhova?


2010. dec. 7. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam olykor ilyen jellegű kérdésekre válaszolni, de csak akkor ha biztos vagyok magamban. Hülyeséget nem akarok mondani, a nyelvtudásom meg nem tökéletes... eladni nem tudnának se franciául, se angolul, viszont ami iskolába vagy egy egy feladatba kell, annak olykor semmi köze a való élethez, én meg ezekben nem igen vagyok benne, így ha nem vagyok meggyőződve arról, hogy a gondolatom helyes, inkább nem válaszolok. Ez ilyen egyszerű.
2010. dec. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ebben lehet vmi...
2010. dec. 7. 17:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kérdést tapasztaltabb nyelvtanulók teszik fel, gyakran bonyolultabb témákról.


Előfordul néhány kezdő, középhaladó kérdés; de a legtöbb nem ilyen.


Ami persze jogos, egy nyelvet ne felületesen tanuljunk meg..

2010. dec. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem aki nyelveken beszél és profi szinten az nem fog foglalkozni mások házi feladataival. És nem rossz szándékból, hanem éppen azért, mert pontosan tudja, hogy csak úgy lehet igazán nyelvet tanulni, ha az ember leül és saját maga kiizzadja a korrekt fogalmazásokat.


Szóval szerintem ne ide irogass kérdést, hanem ülj le egy nyelvtan könyvvel a kezedben, nézz át pár szabályt, csapd fel a szótárt és írd meg a mondatokat.


Ha iskolában tanulod a nyelvet általában nem adnak olyan házi feladatot, amit az órán előtte ne beszélnének át.


Ne másokat hibáztass a saját lustaságod miatt.

2010. dec. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem házi feladatok, magamtól tanulok, nincs tanárom, és ezért kérdezgetek néha....nem vagyok lusta, csak nem értek meg mindent elsőre...
2010. dec. 7. 18:30
 6/7 A kérdező kommentje:
amúgy meg fogalmazásokat tudok és szeretek is írni, a prepozíciókkal van leginkább bajom, és volt, hogy azt szerttem volna, hogy egy fordításomat vki leellenőizze...
2010. dec. 7. 18:31
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem akkor nagyképűsködni, de én profin beszélek egy nyelvet; és szívesen segítek másoknak..


Szerintem ez hozzáállás kérdése, van aki kevésbé tud, mégis szívesen segít, valaki meg nem kezd ilyen alap feladatokkal.

2010. dec. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!