Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy zajlik egy német középfok...

Hogy zajlik egy német középfokú nyelvvizsgára felkészítő tanfolyam?

Figyelt kérdés

1-1 óra hogy zajlik?

van olyan aki ilyen felkészítő tanfolyam után is járt tanárhoz a nyelvvizsga előtt?


2010. dec. 15. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Én angolra jártam, de gondolom alapjaiban véve ugyanaz, illetve nyilván tanfolyam, és tanár függő. Nálunk annyi volt az egésznek a lényege, hogy rengeteg szövegértést kaptunk (házinak, illetve ott is egyszer egyszer megcsináltunk egyet), ezekből a számunkra ismeretlen szavakat ki kellet otthon gyűjteni, szótárazni, tanulgatni, de nem kérték őket igazán számon, a nyelviskolákban magáért tanul az ember többnyire, nem a tanárért. Átvettük a nyelvtant a legalapabb dolgoktól addig a szintig, ami középfokú nyelvvizsgához kell, sőt kicsit tovább is mentünk. Az utolsó pár órán már csak nyelvvizsga feladatokat oldottunk, hogy begyakoroljuk, bennünk legyen a megoldás mechanizmusa, ne a vizsgán érjen sokk egy egy feladat típusnál. Sokszor kaptunk házinak levélírást is, amit a tanár kijavított, és hasznos tanácsokkal látott el. Összességében szerintem én a három hónapos tanfolyam nélkül még mindig nem tartanék ott, hogy legyen egy nyelvvizsgám, pedig két éve tettem le. Annyira összeszedetten rendszereztük az addigi már meglévő, de süllyesztőben elveszett ismereteinket, és olyan áttekinthető vázlatot írtunk róla, hogy szerintem nagyon megérte. A hangulat is jó volt, a tanárunk is jófej volt. :)

Maga az óra: 3 órásak voltak, egy 20 perces szünettel, az elején mindig megbeszéltük a házi feladattal kapcsolatos kérdéseket, ellenőriztük, stb. Aztán nyelvtanoztunk, utána vagy szövegértés volt, vagy kötetlen beszélgetés mindenféle témában persze angolul, utána pedig képleírás. Persze a tanár azért irányította valamelyest a beszélgetés témáját, így nem hülyeségekről folyt a csevej :)

2010. dec. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én intenzív tanfolyamon voltam a nyáron..

Nálunk minden nap (H-P) délelőtt volt 5 óra oktatás. Az első részében leckét ellenőriztünk, akinek kérdése volt azzal kapcsolatban, feltette, megbeszéltük... Majd kicsit beszélgettünk, kinek hogy telt a teganp délutánja, mit csinált.. Folyamatosan kellett tételt írnunk az adott témákból, ezekből pedig egy előre meghatározott ember 'felelt'. A felelete végén 1-1 kérdést tettünk fel neki a témával kapcsolatban. Ezután tartottunk egy kis szünetet, majd elkezdtük venni a következő témakört. Az írásbeli feladatok házinak voltak adva, azzal nem foglalkoztunk az órán. Többnyire nyelvvizsgaszerű feladatok, tesztek voltak. Csináltunk szituációt, ezt mindig más emberek kellett eljátszani, egyrészt hogy 'összeszokjunk' másrészt hogy a vizsgán se érjen meglepetés egy idegen párral :) Ezután egy kicsit nyelvtanoztunk, kaptunk abból is házit. Majd újabb szünet következett, aztán magnót hallgattunk és végül az adott téma képeiről beszélgettünk, többnyire mindenki elmondta a véleményét 1-1 mondatban. (pl. egy kórházat ábrázolt a kép, valaki elmesélte milyen balesete volt amiért kórházba szállították, más elmesélte mikor szült, a következő orvosnak készült, ő elmesélte hogy így fog kinézni a leendő munkahelye és mik az elvárásai, megint más a magyar kórházak felszerelését és orvosképzést elemezte... szóval sokfelől meg lehet közelíteni :) )

Összességében egy nagyon hasznos dolognak tartom, magántanárral is felkészülhetsz, talán rövidebb idő alatt is, de szerintem sokat tanulsz a társaidtól (akár a képleírásnál és szituációknál tök jó ötleteket adnak, mert más és más irányból közelítik meg ugyanazt témát :) ez a te személyiségedet is kiszélesítheti)

Szóval nekünk nagyon jó tanárunk volt, alaposan begyakoroltuk a nyelvtant (ami kell a vizsgához, de elég messzire mentünk), hallgattunk magnót, ami ugye vizsgafeladatrész, sokat kommunikáltunk, írtunk tételeket, leveleket amiket a tanár kijavított és hasznosak voltak a vizsgán is, minden témához 2-3 oldalnyi megtanulandó szó szerepelt (nem volt kötelező, de látszott a beszédeden, h megtanultad-e vagy sem :)) és nem utolsó sorban rengeteg írásbeli szövegértést, nyelvtani tesztet és szövegkiegészítős feladatot kaptunk háziban.

Érdemes részt venni egy ilyenen. A 3 vagy 6 hónapos talán könnyebb, mert folyamatosan tudsz készülni és tanulni, nekem a végére nehéz volt, hogy kész sem vagyok estére a feladatokkal, még tanuljak szavakat, írjak tételt és levelet.. nagyon fársztó volt :)

2010. dec. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, igen nekem is nagyon nehéz volt, bár én iskola mellett jártam, és szintén letudtam vele együtt nem csak angolt, de még egy érettségit. Eszméletlenül kellemetlen volt, amikor délután 4-ig suliban voltam, majd 7- fél 8-ig nyelvsuliban, mire hazaértem fáradt és kimerült voltam, és még tanulni kellett másnapra az iskolába, viszont én ennek ellenére is úgyérzem, hogy össze kell szorítani a fogakat, és megcsinálni, mert hatalmas előnyökkel jár! :) Én mondjuk most főiskolás vagyok, de látom a környezetemben mennyire szenved mindenki, akinek nincs nyelvvizsgája. Diplomát már nem kap nélküle az ember, főiskola mellett viszont iszonyatosan nehéz megcsinálni!
2010. dec. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

10:22

a te tanfolyamod hány hónapos volt?

egy nap alatt kellett a tételeket megtanulnod?

2010. dec. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok

1 hónapos intenzív tanfolyamon vettem részt a nyáron. Napi 5 óra, 5 napon keresztül. Péntekre már nagyon elfáradtam, tanultam hétvégén is, mert tudtam, ha csak 1-et is kihagyok a 4-ből, akkor lemaradok és az kellemetlen lehet nemcsak mások előtt a nyelvsuliban, de a vizsgán is :(

Végigcsináltam 2x is a nyáron, mert az egyik szintrehozó volt, a másik vizsga előkészítő. Persze utóbbi volt a gyilkosabb :S Tehát összességében 8 hetet jártam intenzíven.

Azért választottam ezt, mert nem akartam a suli mellett ezzel szenvedni 3 vagy 6 hónapon keresztül. Így nem rontottam a magyar átlagot sem és tanultam is a nyáron :) Bulizni nem sok időm maradt közben, de a nyelvvizsga letétele után ünnepeltem :)

Leckét napról-napra csináltam (több szövegértési feladat, nyelvvizsga típusfeladatok, mondhatni annyi és olyan nehézségűek mint a vizsga) + levél + fogalmazás/tétel 150-200 szóban és ezeket megtanulni olyan szinten, hogy erről tudj beszélni a vizsgán + szavak + nyelvtani gyakorlatok.

Délután 2 körül hazaértem, ebédeltem és már ültem is neki a leckéknek. Nem tagadom, a holt pont környékén este 7-8-ig is még mindig ültem a feladatok felett :S Átlagosan annyit tanultam otthon, amennyit a tanfolyamon (5 óra), és azt mondják, ez is a norma, ha akarsz papírt :) Szóval én rengeteg energiát belefektettem, és megnyugtat a tény, hogy amíg az osztálytársaim buliztak és döglöttek délig, addig én tanultam és rászántam az időmet arra, hogy könnyebb legyen a jövőm. Én fogok kapni diplomát, az enyém nem marad bent, mint sokaké... :( :) Ezért már úgy gondolom, megérte.

persze ez középfok, de elég sokat értek vele és kommunikálni is tudok, szóval nem lebecsülendő :)

2010. dec. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
és milyen szintről indultál?
2010. dec. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!