Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges anyanyelvi szinten...

Lehetséges anyanyelvi szinten elsajátitani egy nyelvet?

Figyelt kérdés
2010. dec. 22. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Persze! Ha kimész egy olyan országba ahol az adott nyelvet beszélik (bár a latin kivétel), akkor szerintem 1 év alatt megtanulsz annyira beszélni, mintha az lenne az anyanyelved.
2010. dec. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Ez a kerdes volt mar.

Egyebkent elozo valaszolo, hidd el hogy almodsz.

2010. dec. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, de 1 év alatt biztos nem.


felsőfok, folyékonyság még nem egyenlő az anyanyelvi tudással!

2010. dec. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Ha már fejben is az adott nyelven számolsz,és úgy is káromkodsz akkor anyanyelvi szint:D
2010. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Káromkodás ejtve, vannak akik először káromkodni tudnak, és csak azután tanulnak meg beszélni az adott nyelven.
2010. dec. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%
Nem a megtanulásról beszélek,hanem mikor belerugsz az asztalba és nem a rákosistenkurv@anyja essen beléd-et kiáltod
2010. dec. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én középfokú tudással mentem ki Angliába, és az idegenek, akiket néha leszólítottam, azt hitték angol vagyok. xD

De ez nem igazán azt jelenti, hogy anyanyelvi szinten beszélek angolul.. xD

Ha magyarból, csak kíváncsiságból pl. a legmagasabb szintű nyelvvizsgát akarnád letenni, persze, jól sikerülne, de nem a legjobban! Max. csak magasan képzett magyar tanárok tudnák kiválóra megcsinálni, de hibátlanra szinte lehetetlen.

Ugyan így van az angollal is, sőt azzal talán rosszabbul is (tekintve a temérdek igeidőt, és hogy ebből nem használják mindet)

Nem kell minden egyes szót tudnod, csak amit használnak mindenféle témakörben, és akkor már szinte anyanyelvi vagy. :)

2011. jan. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ki a here pontozta le az embereket a kérdésemnél? Kösz a véleményeket. (Tőlem mindenki felpontozást kapott.)
2011. márc. 10. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!