Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megvan valakinek a Tanuljunk...

Megvan valakinek a Tanuljunk könnyen gyorsan olaszul! (más kiaónál: Tanuljunk Nyelveket sorozat - olasz /Szerző: Király Rudolf/) akár a könyv akár a link neten?

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megvan a könyv. Miért?
2010. dec. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából a legjobb az lenne, ha digitalizálva is meglenne, mer már évek óta vadászok rá az üzletekben, de utoljára 3 éve láttam. Amúgy vélemény, meg ezzel elért eredmény érdekelne még.

Köszi:)

2010. dec. 24. 21:31
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
semmire sem jó...
2010. dec. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem olyan jó. Én gimiben tanultam olaszul, de gondoltam magamtól is fogok, de semmi jó könyvet nem találtam hozzá könyvesboltban. Aztán elmentem a könyvtárba és ott egy 1976(!)-os könyv olyan jól leírt mindent, hogy szinte csak abból tanultam. Szerintem nézz el a közeletekbe valahol, azt vettem észre, hogy a rendszerváltás előtti könyvek sokkal jobban leírnak mindent.
2010. dec. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a spanyol verziójából tanulok, és nincs ellene semmi kifogásom.

De ugye mindenki másképp tanul, és van aki könnyedén, van aki nehezen. Ha jó nyelvérzéked van, akárhonnan megtanulhatsz egy nyelvet! Ha nem különösebben, akkor meg kell nézegetni a könyveket, hogy melyikről gondolod, hogy te ebből könnyen tanulnál.


Van az a ,,Kezdők XY nyelvkönyve" 1000%, hogy van belőle olasz is, nekem nem igazán vált be a spanyol, mert az agyam inkább a szöveget fényképezni, mint a képeket xD


És a rendszerváltás előtti könyves dologban is van valami, azokat is érdemes megnézni!!

2010. dec. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

12-24 21:31


Ezek újrahasznosított papírra nyomott, kb. 500 Ft-ba kerülő könyvek, biztosan tudsz a neten rendelni ilyet. Én legutóbb a Nyugatinál láttam valami aluljáróbeli könyvárusnál.


Azért olcsó, mert lejárt a jogdíja. Ugyanis nem árt tudni, hogy ezek a könyvek kb. 70 évesek, ezért tűnnek kissé ósdinak és sokan ezért nem kedvelik őket. A lényeg egyébként bennük van, bár vannak bosszantó félrenyomások meg kihagyások pl. a franciában.


De szerintem a legjobban úgy jársz, ha bevágsz egy alapszókincset (mondjuk 1000 szót, a kezdők ... nyelvkönyve erre pl. tökéletes, noha persze abból nem lehet nyelvet tanulni, mert nulla nyelvtan van benne), veszel valami modern kezdő tankönyvet, meg megveszed a középiskolás nyelvtant. Ezekkel fel tudod nyomni magad kb. az alapfokig, onnan pedig már könyvolvasással, filmnézéssel stb. tovább lehet fejlődni önállóan.

2010. dec. 28. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én ebből tanultam,illetve még ma is forgatom.Én beszélni akartam az adott nyelven, az sikerült.Szerintem jól felépített,érthetően magyarázza a nyelvtant,a fordítási feladatok nagyon tetszettek és le is ellenőrizheted magad.A többi már rajtad is múlik. Én olasz újságokat,könyveket olvastam mellette. Az interneten meg találhatók már hanganyagok, teljesen ingyen, ami a kiejtésben sokat segíthet.Igaz nekem vannak olasz ismerőseim,akik beszéltettek úgymond.

És hogy lásd az ellenpéldát is a legjobb barátnőm szerint,ez a legnehezebb,legérthetetlenebb könyv :)

2011. jan. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
hát ezt tényleg nem lenne érdemes feltenni...nekem is megvan, tanultam belőle, de más könyvek jobban tetszettek sokkal! Inkább nézz körül az uz-translations-ön és a canadahun.com-on ott sokkal jobbakat találsz !
2011. okt. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!