Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak az...

Milyen nyelvet tanuljak az angol és német mellé, ha fordító és tolmács szeretnék lenni belőle?

Figyelt kérdés
A két nyelvből már most is vállalok fordításokat és tolmácsolást, de vizsgám még csak angolból van. Szeretnék egy harmadik nyelvet is, mit javasoltok? Én franciára vagy spanyolra gondoltam, mennyire van igény ezekre Európában? Esetleg kínai? Vagy más?
2010. dec. 27. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
a kínai sokkal-sokkal keresettebb nyelv, mint a francia és spanyol együttvéve.
2010. dec. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a franciát választanám.
2010. dec. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, a kínai keresett az tény. De a kínai új generáció már mind beszél angolul. És nekik könnyebb is megtanulni angolul, mint nekem (nekünk) kínaiul...
2010. dec. 27. 19:17
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

ezzel a felfogással azt is lehetne mondani:

"minek megtanulni tolmácsnak, elég ha csak az angolt tudom, majd mindenki más is megtanul angolul, és beteljesül a nyelvi kánaán..."


naggggyon tévedsz :D

2010. dec. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gondolom te beszélsz kínaiul és azért osztod itt az észt :)
2010. dec. 27. 21:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A francia jó ötlet. Utána a spanyol semmiség lesz, és a portugál is könnyű. Ha már ezeken túl vagy, új fejezetet lehet nyitni és esetleg jöhet az orosz, utána meg a lengyel.


A "kínai"-val a helyedben nem cseszném el az értékes időmet.

2010. dec. 28. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Orosz nyelv a nyerő!

Én sem cseszném el az időm, Kínaival!

2012. okt. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!