Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az ECL felsőfokú német nyelvvi...

Az ECL felsőfokú német nyelvvizsgája tényleg ilyen könnyű?

Figyelt kérdés

[link]


Tényleg csak ilyen szintű a felsőfok? Vagy van ennek valami hátsó buktatója?


2010. dec. 28. 07:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy látom hogy a legkönnyebbet dobták be ide, mert láttam már nehezebbeket!
2010. dec. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ami a neten van annak ne dőljé be!! én megnéztem tavaly augusztus elején az ecl középfokot a neten: kb 80-100%-os lett minden feladatsor

aztán aug. végén mentem nyelvvizsga-felkészítőre és ott behozott a tanár egy komplett feladatsort: az írásbeli 70-80%os lett(de lehet a 90-et is súrolta már) de a hallásértés:S 2 pontot értem el a 10ből, amíg a neten amit kitöltöttem az 90%os lett.

ja és a felkészítő könyvük se jó, ott is minden túl könnyű a vizsgához képest. ha még ide akarsz menni akk azt a könyvet vedd meg amibe ecl és telc feladatsor is van mert az nagyjából jó. de ha inkább másra mennél akk ajánlom az ösd-t mert egynyelvűek közül az az egyik legkönnyebb.

2010. dec. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Angolból nem könnyű, de megírható. A hallás viszont brutális!!! Tapasztalat: minden sikerült, kivéve az utóbbi: 15%-ot értem el...:S Aztán Origón 65%-ot. :-)
2010. dec. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!