Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány szót kell tudni egy...

Hány szót kell tudni egy angol középfokú nyelvvizsgára? Van olyan könyv, ahol a körülbelüli szükséges szóanyag megtalálható?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
van, alexandrában vettünk nemrég, de a nevét nem tudom, de rá van írva, hogy b2 es nyelvvizsgára felkészítő tk, benne a témákkal, megmindennel
2011. jan. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 3-5 ezer szót. Minden középfokú tankönyvben vannak szószedetek.
2011. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

3-5 ezer? Az elég soknak tűnik...

És szerintetek akármelyik középfokú könyv-és korábbi részeinek - szószedete megfelelő?

Pl: Headway?

2011. jan. 1. 23:27
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

3-5000 szó sok? :P

Gondolj bele, ha minden nap csak húszat tanulsz meg (és ez kivitelezhető, főleg két részletben naponta) akkor is 7300 szót tanulsz meg egy év alatt, ha következetes vagy és nem hagysz ki egy napot sem.


Na, tegyük fel, néha az asztal alá iszod magad, és másnaposan fetrengsz, néha beteg vagy, néha elalszol a könyv felett, és néha van egész napos programod, ami miatt nem tudsz tanulni. 6-7000 akkor is meglesz egy év alatt. Következetesség kérdése, és persze mindig ismételni kell az előzőket.


vegyél egy könyvet, amiben tematikus szószedetek vannak, és kezd el tanulni. Előtte tanuld meg a sulis tankönyved szószedeteit (az ugye sürgősebb), és ha mindent kivégeztél, akkor szótárazz magadnak, miközben fordítasz különféle témájú könyveket. De a tematikus szószedet megtanulása után már nagyon sok szót ismerni fogsz.


Könyveket nem tudok mondani, mert én németes vagyok. És azt sem tudom, angolban hány szót tudsz megtanulni egy nap alatt. Nekem egy átlag hétköznapon 20 megy, névelővel, többesszámmal birtokos esettel együtt, az igéket meg múlt időkkel, vonzatokkal együtt.

Gondolom angolban is lehet valami "komplikáció" ami miatt nem is egy darab szó az az egy szó. :)

De van amikor otthon ülős hétvégén több is megy, több részletben, főként ha érdekel a téma.


Reggel felkelek, 10 szó. Elmegyek a boltba, hazajövök, ismétlem a tíz szót, megfőzök, újabb tíz szó, elmosogatok és átismétlem. Kitakarítok, majd ismét tíz szó jön.... és így tovább, azt az ember érzi, mikor fog az agya, és mikor kell inkább hanyagolni. Az hozzá tartozik, hogy engem nagyon érdekel, szenvedéllyel, szeretetből tanulom.


Már elég régóta csinálom ezt, és ott tartok, hogy a beszédkészségemet kell fejlesztenem. Így képtelen sztorikat kreálok a megtanult szavakból.


Mindezt tanár nélkül. Livemocha-n és Busuu-n szoktam írogatni, és német anyanyelvűek javítják nekem. Ha egy szóban nem vagyok biztos, vagy nem tudom, melyik jelentése passzol jobban, akkor beleszövöm egy feladatba, és értékelik nekem, a kritikákból pedig kiderül jól használom e a kifejezést.


Bocsi, hogy kisregényt írok, de hátha tudtam segíteni a vizsgára való felkészülésben. ;)


Ja, és a gutefrage.net-et szoktam olvasgatni, ez amolyan "német gyakorikérdések". Itt meg lehet találni minden nyelvvizsga témakört, és tanulás nélkül ragadnak a hétköznapi életben gyakori kifejezések, szófordulatok.

(csak vigyázni kell, mert tele van helyesírási, és néha nyelvtani hibákkal az egész, mint minden internetes fórum)

Biztosan angolul is van hasonló oldal. Bár annak én nem tudok utána nézni nyelvismeret hiányában.


Jó tanulást és sok sikert!

2011. jan. 2. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az előbbi hozzászólónak a válaszát! Én is pont arra gondoltam, hogy minden nap 10 szót meg kellene tanulnom. Épp most hány szót ismerek, azt nem tudom.

Csak az idővel van problémám, mert egyetemre járok, vizsgidőszakom van és tavasszal államvizsga.Így együtt túl sok a napi nyelvtanulással, mert reggel 8-tól este 7-ig tanulom az egyetemi anyagot, utána meg már nem fog az agyam.

Van amikor már 4 óra felé is kidőlök...agyilag.

2011. jan. 2. 10:17
 6/11 anonim ***** válasza:

én angolból átlag napi 30 szót szoktam megtanulni. az oxford word skills intermediate könyvből szedem a szavakat, párhuzamosan az english vocabulary in use intermediate-tel. ezekben a könyvekben még a gyakorlásra is van lehetőség néhány feladaton keresztül. én úgy szoktam, hogy berakom az ankiba (itt olvashatsz róla: [link] ) és onnan tanulom, majd néhány ismétlés után megcsinálom az említett két könyvből a feladatokat. így nagyon jól tudnak rögzülni a szavak, és később a beszédnél sem okoz gondot felidézni őket.

egyébként van egy olyan könyv is, hogy best of english 3000, abban elvileg a leggyakoribb 3000 szó van, ami kellhet a középfokú nyelvvizsgára. én viszont jobban szeretem tematikusan tanulni a szavakat, azért nem kezdtem el ebből a könyvből.

2011. jan. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Én német nyelvet tanulok kb 4 hónapja és 2000 szónál járok, persze voltak előtte nagyon alap szavaim. Nem a szavak tanulása a nehéz, hanem az ismétlés. Sokkal fárasztóbb, mint a szavak megtanulása!
2011. márc. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Dávid ***** válasza:
78%

Hát ezt a marhaságot!

Ha valaki 10 szót tanul meg az első nap, akkor az év végére 3650 szót kell átismételni...

ehhez meg legalább 1-2 óra kell.

Én angoltanár vagyok 4 éve, szerintem a legjobb tanulási forma a sorozatok nézése először angolul magyar felirattal, majd angol felirattal angolul.

2013. okt. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó te még nem hallottál az SRS technikáról vagy hogy sikerült ilyet írni, hogy év végén 3650 szót kell ismételni?


Anki is tudja ezt, de még akár manuálisan is megoldható.


Szóval dehogy kell több ezer szót ismételni!!

2013. dec. 10. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
2100-2300 B2-es szintű nyelvtanulók szókincse olaszból, ill. németből vagy angolból, legalábbis a wikipédia szerint
2014. dec. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!