Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet a beszédkészséget...

Hogyan lehet a beszédkészséget fejleszteni?

Figyelt kérdés

Németül tanulok, tanári segítség nélkül. Van néhány nyelvtani kérdés, amit nem értek (és több nyelvkönyv elolvasása után sem világosodtam meg), de a legelemibb dolgokkal tisztában vagyok (igeidők, ragozás, névelők esetei, szórend, kötőszók).


Sok szót ismerek, értem a híreket, tudok magazinokat olvasni állandó szótárazás nélkül, értem az utcán az embereket (Ausztriában járok igen sokat).


Beszélni mégis nehezen tudok. Nagyon nehezen jutnak eszembe, amúgy ismert szavak. Banális dolgokon akadok meg, egyszerű kérdésekre sem tudok azonnal reagálni, pedig ismerem a szavakat, és a nyelvtani ismereteim alapján azonnal össze kéne tudnom rakni egy egyszerű kijelentő mondatot.


A másik bajom a kiejtés. Hiába hallom, nem tudom ugyanúgy, vagy még hasonlóan sem visszamondani, és néha ezért nem értenek meg, annyira nem jól ejtem ki a szavakat.


Hogyan tudok ezen javítani?


2011. jan. 2. 06:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem fogsz örülni a válasznak, de egyszerűen csak beszélni kell, így tudod fejleszteni. Ha sokat jársz Ausztriában, az jó alap. Rendszeresen szólíts le embereket az utcán, kérdezd meg, hogy hol van egy jó kávézó, vagy itt fizetni kell-e a parkolóért, milyen szórakozóhelyet ajlánlanak stb. Egyrészt ezzel nagyon jól fejleszted a kifejezőképességed, másrészt hozzászoksz a stresszhelyzethez, amit az idegen nyelv használata hoz.
2011. jan. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A magyarok csak pár betűt pl.: "R" nem tudnak jól ejteni németül.

ahogy mondták, kezd el a beszédet is az alapoktól gyakorolni, azt is ugyanúgy tanulni kell mint az olvasást.

A kiejtéshez: hallgas sok német zenét vagy beszédet akár a youtobon is de neked nagy mázlid van Ausztriával, szóval sétálj sokat emberek között.

2011. jan. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!