Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes lenne elkezdenem...

Érdemes lenne elkezdenem japánul tanulni angol után?

Figyelt kérdés

Az angol az első nyelvem. Az egyetemen lehetőség van több nyelvet is tanulni, a japán mindig is érdekelt. Németül tanultam 4 évig, de egy szót sem tudok és nem is tetszett soha.


Több helyen olvastam, hogy egy angol vagy német mellé jó beszélni egy ritkább nyelvet, mások meg azt mondják, hogy tök feleseleges, semmire se mennék vele.


Szerintetek? Indoklással légyszi.


Testvérem elég jól tud japánul, adott könyveket, tudna kicsit segíteni is.


2011. jan. 3. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Pozitívumok:


Tudsz eredeti nyelven animét nézni

Japán vállalatoknál könnyebb elhelyezkedni (Suzuki)


Negatívum:


Az, hogy csak ennyi a pozitívum....

2011. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz japánul, rengeteg japán könyvet el tudsz olvasni (eredeti nyelven a legjobb, a fordítások sajnos nem mindig pontosak), sokkal könnyebben tudod megértetni magad a japán nyelvű emberekkel.

Egyébként, a kínaival jobban járnál, többen beszélik.


Szakadjunk már le az anime témáról; Japán nem csak abból áll!

2011. jan. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Miután az angolt vagy a németet jól megtanultad, igaz, hogy hasznos egy ritka nyelv. Nem sokan vannak Magyarországon, akik magas szinten tudnak japánul, de azt a kevés embert, kevés helyen ugyan, de keresik! És jól megfizetik, ha valaki (mondhatni "végre") jól tud pl. japánul.


Én, amint középfokúztam angolból, ráfeküdtem a japánra, és azóta is csak azt tanulom. Nagyon szeretem, és biztos, hogy fogok vele kezdeni valamit.


Az viszont, egyáltalán nem igaz, hogy semmit nem tudnál vele kezdeni, mert valamit mindig tudnál vele kezdeni, csak az ilyen munkákat nagyobb erővel kell keresni (Mo.-on)

2011. jan. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem abszolút igazuk van azoknak, akik azt tanácsolják vágj bele. Ha pedig tesód elég jól tud, akkor biztos szívesen segít is neked, és a japán egyébként is aranyos nyelv meg hasznos. Én is jelenleg alapfokon tanulgatom (angol és német mellett), remélem összejön.^^(L)


Különben igaz, hogy Japán nem csak animéből és mangából áll, de én szeretem ezeket és nagyon sokan mások is.*-* Az meg külön jó ötlet/előny, hogy eredetiben olvashatod.^^ Sok sikert kívánok!:D Különben meg a japán jobb mint a kínai. >_< :DD Japaaan.(L)

2011. jan. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!