Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítséget kérnék nyelvvizsgár...

Segítséget kérnék nyelvvizsgára felkészüléssel kapcsolatban. (? )

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni azon tanulókat, akik TELC-en (vagy máshol) tettek avagy fognak tenni középfokú angol nyelvvizsgát hogy milyen könyv(ek)ből/oldal(ak)ról készülnek fel.

Olyan könyvek/cikkek/portálok érdekelnének elsősorban,

melyek olyan 'nyelvezetet' használnak mely itt is előfordul(hat). Sajnos ezekre nem igazán jóak a BBC-s cikkek valamely hányada (és sok hír nagy része sem) mert a nyelvvizsgán mindig olyan cikkek vannak amelyek ismeretterjesztő jellegűek tehát nagyon hasonló témájúak mintha valami egy műsort/cikket néznénk a National Geographic című adáson/újságban/oldalán. Lehet az jelentene megoldást hogyha ezeket nézném&olvasnám? Azért nem tartom nagyon célszerűnek mert annyira választékos szavakat használnak hogy ha azonnal nekivágnék bizonyára minden mondatba lennének olyan szavak amelyek - így első nekifutásra - totálisan újak. Vagyis a kérdésem úgy is megfogalmazható, hogy léteznek-e olyan könyvek/cikkek/portálok melyek eleinte nem használnak választékos nyelvezetet, és ahogy olvassa az ember mondatonként/néhol-néhol felbukkan egy-egy ilyen szó, s így 'úgymond' rávezeti az embert arra hogy azok a szavak, melyek elég gyakran fordulnak elő minden 'tudományos' cikkben azok nagy része ismertté váljon, s így nagyobb lelkesedéssel állhatunk neki egy természettudományos cikk elolvasásához mely választékos nyelvezetet használ. (Vagyis átlagban nem kell minden harmadik szót kiszótárazni amelybe az ember rövid idő elteltével belefárad, elveszi az olvasás élvezetét, hanem minden mondatba átlagosan 1-1 új szó fordul csak elő)


2011. jan. 5. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Van egy olyan könyv, ami direkt TELC (és ECL) nyelvvizsgafeladatokat tartalmaz.

2000 forint körül van, szerintem megéri venni egy olyat. Mindkét nyelvvizsgatípusból 3 komplett (régebbi) nyelvvizsga van, megoldókulccsal + segítséggel, hogy hogyan oldd meg a feladatokat.

2011. jan. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyébként meg vegyél angol nyelvű magazinokat (azokat, amelyiket magyarul olvasod, vedd meg angolul is) vagy könyveket, azok is sokat segítenek.
2011. jan. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket.

Elsőnek: Éppen azért tettem fel a kérdésemet, mert mint írtam nem látom annak értelmét hogy átlagban minden harmadik szót kiszótárazzak. (Már nem azért mert lusta vagyok, hanem mert az ember egy idő után belefárad és eltűnik az olvasás értelme. Ez most picit hasonlít ahhoz mintha adna neked most egy spanyol hírcikket amelyben minden egyes szót ki kell szótárazni. Azt hiszem

2-3 mondat után már 'unnád az egészet', de ez teljesen természetes.

Másodiknak: Erre is gondoltam már de itt szintén minden cikk nagyon választékos nyelvet beszél.

A megoldást a következő (és hasonló) oldal(ak)ban látom:

[link]

Nem használ egyáltalán nehéz nyelvezetet, és nagyjából 2 mondatba csak 1-1 olyan szó van amit nem értek. És van minden témából is.

2011. jan. 6. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!