Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen témában kell felkészüln...

Milyen témában kell felkészülni felsőfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Egy, max 1,5 éven belül egy felsőfokú angol nyelvvizsgát szeretnék megpróbálni, de tanár nélkül. Én úgy érzem, hogy angolból egy jó erős középszintű tudásom van bár a szókincset jócskán fejlesztenem kell.

A nyelvvizsga szóbeli részére lennék kíváncsi, mert gőzöm sincs, hogy milyen témákból kellene felkészülni (történelem, biológia, földrajz, politika? És még Isten tudja, hogy mikből.) Mert ahogy olvasgatom a nyelviskolák infóit... olyan érzésem támad, hogy egy angol nyelvű Legyen Ön is Milliomos játékban is helyt állna az illető lassan.

Bármilyen infónak örülök, ami a szóbelire való felkészülésben segíthet. Könyv például, vagy irodalmi könyveket olvasni angolul? Esetleg teszem fel, hogy amerikai filmek könyvi változatát is gondolom jó, ha olvassa az ember az új szavak miatt.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!


2011. nov. 1. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van egy jó könyv, amiből fel lehet készülni. Ebben benne vannak a témakörök, amik előfordulhatnak a nyelvvizsgán.

2011. nov. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jujjj nagyon szépen köszönöm a segítséget! Hálám üldözzön! :)
2011. nov. 1. 09:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Szóbelire egyáltalán nem készültem (írásbelire elég sokat), és 71,5 pontot kaptam rá a 72-es maxból.. Ugyanúgy C1. Amúgy szerintem főleg közélet, de nyelvvizsgától függő... :D


Nekünk volt internet, interneten vásárlás, saját ország bemutatása, tradíciókról beszélés, vita, hogy bevezessék-e az iskolákban elsőtől az infóórát, ilyesmik.

2011. nov. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!