Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ITK Origo nyelvvizsgára...

ITK Origo nyelvvizsgára jelentkezés? Sürgős. (LENT)

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni az ITK Origo nyelvvizsgára.

Szegeden három helyen is lehet. Elvileg.

A február 5-i időpontban viszont úgy néz ki, hogy a háromból kettő helyen nem lesz szegeden vizsga, a harmadik hely honlapján pedig nincs info.

Más város (Kecskemét) honlapján pedig nem egyértelmű.


A másik problémám!

Jelentkezni hogy kell?

A lapot el kell küldeni postán a kiválasztott vizsgahely (!!!) címére, igaz?

És rózsaszín csekken lehet fizetni?

Vagy személyesen a vizsgahelyen lehet?

Mit kell felragasztani a jelentkezési lapra?

Banki átutalás esetén mit? Vagy ha lehet csekken akkor a feladóvevényt? Ha személyesen akkor mit?



Bocsi a sok kérdésért, de bajban vagyok!

Légyszi segítsetek mielőbb!


Előre is nagyon szépen köszönöm!


2011. jan. 7. 21:59
 1/4 anonim válasza:

A másik problémádra tudok csak válaszolni, mivel nem vagyok szegedi és ott nem tudom, hogy vannak vizsgaidőpontok.

Szóval.. Hogyan kell jelentkezni...

Én az egészet úgy csináltam, hogy az angol tanáromtól kértem egy csekket, amin rajta van eleve a címe is annak az intézménynek ahol szeretnél vizsgázni. Szóval ott a címet már nem kell kitöltened. Nekem az egy sárga csekk volt, amit adott. Ugyebár a postán a bal oldalán lévő részét azt vissza fogják neked adni. Az összeghez odaírod az adott összeget amennyibe kerül a nyelvvizsgád. Alá betűvel is ki kell írnod az adott összeget. Ez alatt ott van, hogy " A megbízás(befizetés) jogcíme. Ide pl. azt írod (én ezt írtam): középfokú, szóbeli, angol nyelvvizsga

Ez alatt: Megbízó neve, címe. Ide egyértelműen nevedet, címedet irányítószámodat leírod. és ennyi a csekk. a jobb oldalánál is ugyanígy kitöltöd és kész. Kifizeted.

Én a tanáromtól kaptam jelentkezési lapot is, de azt le lehet tölteni az itk weboldalán is.

[link]

Ezt kinyomtatod, nagybetűkkel kitöltöd. Miután ezek készen vannak, akkor befizeted ugyebár a csekket, nagyon fontos! ráragasztod a jelentkezési lapodnak arra a részére ahol ki van írva, hogy "Kérjük, ide tűzze a befizetést igazoló

eredeti csekkszelvényt

vagy

banki bizonylatot."

Ezután LEFÉNYMÁSOLOD. Ez ajánlott, mivel ha nem küldik a behívódat időben, akkor te ezzel tudod bizonyítani, hogy befizetted a csekket és feladtad a jelentkezési lapodat. Ezután belerakod a lapot a borítékba. A borítékra ráírod az adataidat, majd a címzettként a nyelvvizsgás adatokat (intézmény neve, címe) majd egy ajánlott levelet kitöltesz és azzal együtt feladod. Ennyi a befizetés. Remélem érthető volt és tudtam segíteni :D

2011. jan. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Ez pont az a része a dolognak amit én is tudok...

De azért köszi.

2011. jan. 14. 21:30
 3/4 anonim válasza:
akkor mégis mire vagy kíváncsi? mert ezeket kérdezted
2011. jan. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Első válaszoló, nem értem, akkor a fénymásolatot küldöd el vagy azt tartod meg?
2015. nov. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!