Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket válasszam? Felső...

Melyiket válasszam? Felső vagy szak?

Figyelt kérdés
Következő a helyzet: BGF-re járok, két szakmai nyelvvizsga kell a diplomához, de egy lehet felsőfokú is, most németet csinálnék. Nem tudom, melyikkel járnék jobban: ECL-nél felsőfokú, ott nincs nyelvtan, viszont a hallásértés nehéz, de jobban rámennek a kommunikációra, a szövegértésre, ami nekem jobban megy, vagy menjek a BGF szakmai nyelvvizsgájára, amit nem ismerek, vizsgaidőszakban kéne mennem, elvileg annyival nehezebb, hogy nagyobb, gazdasági szókincs kell...nektek esetleg van tapasztalat ezen a téren? Mit tanácsolnátok? Köszi előre is!!!
2011. jan. 8. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is turizmusra járok, bár én a KJF-re...

Én a KITEX vizsgarendszert választottam, ott nincs fordítás és viszonylag könnyűek a feladatok és a szóbeli rész.

Németből megcsináltam már tavasszal, elsőre sikerült, angolból pedig a napokban vizsgáztam, azt nehezebbnek éreztem, de bizakodok :)


Én is vacilláltam a felső és a szakmai közép között, de az utóbbi mellett döntöttem, nem olyan vészes a szakmai szókincs, ha jó felkészítőkönyvet választasz és begyakorolod a vizsgafeladatokat meg gyakorolsz, akkor gyorsan meglesz :)

Nekem 3 hónapig tartott a felkészülés.


Ha ezekkel megvagy, már kapsz diplomát, és ha még marad időd ás energiád, megpróbálhatod a felsőfokot is.

Sok sikert!

2011. jan. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én inkább felsőfokút csinálnék.
2011. jan. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket! Én nem turizmusra járok, hanem nemzetközi gazdaságtanra a külkerre :)
2011. jan. 9. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!