Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudom fejleszteni az angol...

Tudom fejleszteni az angol tudásomat, ha a kedvenc filmjeimet angol felirattal nézem meg?

Figyelt kérdés
Azért gondoltam hogy a kedvenc filmjeimet nézném, mert ezeket már tudom hogy miről szólnak, nem kell figyelnem a cselekményre, csak a párbeszédekre, szövegre.
2011. jan. 8. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, az egyik legjobb módszer. :]
2011. jan. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Természetesen ;)
2011. jan. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még azt is ajánlom, hogy a kedvenc könyved olvasd el angolul. Nagyon sokat segít, feltéve ha egyszerűbb, nem túl kacifántos stílusban ír. Én imádok eredetiben Neil Gaimant olvasni. :) De egy Edgar Allan Poe érthetetlenül durva elsőnek.
2011. jan. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A legjobb lenne, ha felirat nélkül néznéd, az segít a legtöbbet a hallásértésen. Ha van bármilyen nyelvű felirat, elvonja a figyelmed, akaratlanul is arra hagyatkozol. Ha nincs, rá vagy kényszerülve, hogy megértsd, amit mondanak. Elsőre furcsa lehet, de egy 5-10 perc után simán ráhangolódik az ember :).
2011. jan. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Felirattal azért lenne jobb, mert 2 érzékszerven keresztül rögzülne. Vagy nem?

A könyv is jó ötlet.

Kit ajánlanátok, akinek egyszerű a nyelvezete?

2011. jan. 8. 21:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Vannak kifejezetten könnyített olvasmányok, ha jól rémlik 1-6-ig számozással, kiválaszthatod a szinted alapján, hogy melyik a legmegfelelőbb neked. Ezek mondjuk elég rövidek.

De ha van valami kedvenc könyved, aminek elég jól tudod fejből a tartalmát, azt nyugodtan megveheted angolul, úgy is tudni fogsz asszociálni a nem ismert szavak jelentésére. Persze amennyiben nem valami 300 évvel ezelőtti dolog a kedvenc könyved:)

Nem tudom, milyen idős vagy, de szerintem a HP simán olvasható (számomra az volt 15-16 évesen) például, hogy valami népszerűbbet mondjak.

Egyébként én könnyebben tanulok felirat nélkül, azért javasoltam ezt, de hát embere válogatja :)

2011. jan. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. jan. 9. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!