Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelvel...

Szerintetek melyik nyelvel tudnék a legjobban érvényesülni?

Figyelt kérdés
Mert most kéne eldöntenem hogy milyen nyelvet válasszak második nyelvnek. Amik eddig megfordultak a fejemben azok a spanyol a német olasz francia. Eddig angolt tanultam.
2011. jan. 9. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Én a franciát választanám a helyedbe, szerintem nagyon szép nyelv.

A német-angol párosítás amolyan "tucat" mondom ezt annak ellenére, hogy én is ezt a két nyelvet tanulom. De ha újra választhatnék, tuti a franciát választanám.

2011. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
A németet javaslom (én is most kezdtem a második nyelvet). Az igaz, hogy a francia nagyon szép, de nagyon kevesen is beszélik. Ha a német nem tetszik, akk inkább az olaszt válaszd (szerintem).
2011. jan. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Éppen azért járna jobban a franciával, mert kevesebben beszélik..
2011. jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A német a leghasznosabb, egyben a legnehezebb ezek közül.


A francia a második leghasznosabb. Nem nehéz, angol után elég könnyű.


Kicsit távolabb van az angoltól a spanyol. A kiejtése és írása könnyebb, a nyelvtana nehezebb, mint a franciáé. Sokkal kevésbé hasznos, mint a francia.


Az olasz még messzebb van az angoltól, és a spanyolnál egy árnyalattal nehezebb. Még a spanyolnál is kevésbé hasznos.


Ha valami könnyűt akarsz tanulni, akkor a franciát válaszd, ha hasznosat, és nem félsz a nehézségektől, németet. A spanyol és az olasz majd az orosz után jó lesz negyedik idegen nyelvnek hobbiból.

2011. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de azért jöhet még ;)
2011. jan. 9. 17:28
 6/10 anonim ***** válasza:

A francia konnyu??? Tenyleg???


Nekem a negy felsofoku nyelvvizsgam utan is eleg neheznek tunik pedig angolul is es portugalul is tudok (tehat a szavak nagy reszet ismerem). De azt a sok igeidot megtanulni leirni, a sok kivetel, stb. Nem mondanam, hogy konnyu. A nemetnel mindenkeppen nehezebb.


Egyebkent, szerintem vagy franciat vagy nemetet tanulj. Kis nyelvet csak akkor eri megtanulni ha nagyon jol megtanulod mivel kulonben haszontalan.

2011. jan. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"De azt a sok igeidot megtanulni leirni, a sok kivetel, stb. Nem mondanam, hogy konnyu."


A francia igerendszer egyszerűbb az angolnál és a portugálnál. Sok a rendhagyó ige, de a spanyolban vagy a portugálban is sok van.

2011. jan. 10. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az angolnal? Na ne, tenyleg? Az angolban hol van olyan mint a subjunctive? Angolul nagyon jol beszelek es nehezsegben koze sincs a franciahoz. A portugalban valoban tobb az igeido (bar nem sokkal), viszont csereben szinte minden szavat kiejtes szerint kell irni.
2011. jan. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

11:38


"Az angolban hol van olyan mint a subjunctive?"


Az angolban van subjunctive. A franciában subjonctif van :))


A spanyol subjuntivo meg pl. semmivel sem egyszerűbb a franciánál.


"csereben szinte minden szavat kiejtes szerint kell irni."


Amennyire ez a portugálra igaz, annyira kb. a franciára is.

2011. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahogy gondolod! Ha majd beszelsz portugalul es angolul akkor folytatjuk ezt a vitat, mivel en tapasztalatbol beszelek (tobb evet toltottem az adott ket nyelvteruleten es jelenleg francia nyelvteruleten elek).
2011. jan. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!