Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon félek az angol érettség...

Nagyon félek az angol érettségitől, főleg a hallás utánni értés részétől. Hogyan fejleszthetném a hallás utánni megértésemet? Ha felkapcsolom a BBC-t tiszta kínainak tűnik az egész.

Figyelt kérdés
2009. jan. 30. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Youtubeon hallgass zenét, videókat!
2009. jan. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nos, nem rossz a BBC, de én az érettségi feladatsorokra esküszöm, illetve, a nyelvvizsga feladatsorokban levő feladatok se rosszak.

Sok sikert!

2009. jan. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szinkron nélküli filmeket nézz.
2009. jan. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Üdv, én írtam másodszor, a szinkron nélküli filmnek akkor van értelme, ha a nyelvet annyira ismered, hogy nagyjából sejtsed a jelentést. A feladatok amiket mondtam dikerkt érettségire vannak kitalálva, akár az OKM honlapjáról is tudsz leszedegetni.
2009. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én is javaslom a szinkron nélküli filmeket felirattal, amit beállítasz úgy, hogy késéssel jelenjen meg. Így, miközben nézed a filmet és nem értesz vmit, lepillanthatsz, ellenőrizheted, h jól értetted-e.

A másik: hallgass sok olyan zenét, amiben angolul énekelnek. Meghallgatod kétszer, leírod, mire emlékszel belőle, aztán rákeresel a szövegére és összehasonlítod. Előbb-utóbb menni fog!

Segíthet még az is, ha elmész különtanárhoz, akivel csak azt fogjátok gyakorolni. Mondjuk keres filmeket/videókat, feltesz neked kérdéseket, aztán megnézitek és megpróbálsz rá válaszolni. Így irányítva van a hallásértésed és nem kell mindenre koncentrálnod, csak a lényegesebb információkra.

2009. jan. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!