Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent az az angol kifejez...

Mit jelent az az angol kifejezés hogy "almost as if to say"?

Figyelt kérdés
egyszerűen nem tudom megfejteni :D
2011. jan. 11. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha így külön próbálod lefordítani, akkor nem csoda ha nehézséget okoz. Meg kell nézni szövegkörnyezetbe, és úgy könnyebb.


Pl.:


"In another instance, a half-eaten baby impala, also in a tree, was totally ignored by a lion who climbed the tree. The lion merely took to the tree to mark his territory and left begrudgingly, almost as if to say 'If I catch this leopard, I'm gonna teach him a lesson'."


[link]


Én ebben a szövegben így fordítanám:

"mintha csak azt mondaná"

2011. jan. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Eminem - When I'm Gone? :D Az jelenti szerintem, hogy "majdnem annyira hogy azt mondjam hogy:..." Hülyén hangzik, igaz? :D
2011. jan. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van, ahogy látom ezt sikerült, elrontanom :(
2011. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen igen, Eminem - When I'm Gone. :) abban úgy van a szövegkörnyezet hogy elképzeli ahogy boldog a feleségével és a lányaival, és akkor utána van h almost as if to say...
2011. jan. 11. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!