Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszerrel lehet a...

Milyen módszerrel lehet a legkönnyebben, leghatékonyabban idegen nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Legelőször szerintem mindenképp érdemes elmenni egy kezdő tanfolyamra, hogy legyen valami alap.


De ha van már valamekkora nyelvtudás, akkor viszont nagyon jól lehet fejleszteni:


1, Kisgyerekeknek szóló mesefilmek (ott mindent huszonötször elmondanak, és nem beszélnek bonyolult mondatokkal)


2, Normál filmek


3, Youtube nyelvleckék:

http://www.youtube.com/results?search_query=english+lesson&a..


4, Egyéb internetes oldalak.



Az internetről lehet letölteni videókat, könyveket stb...

2011. jan. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, egyébként spanyol tanfolyamra iratkoztam be.
2011. jan. 13. 14:51
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, és szótanuláshoz milyen módszer a legjobb?
2011. jan. 13. 14:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Ok. Akkor azt írd a youtube-ba.


Szótanulás, az jó kérdés. Én régen számítógépes játékokkal és filmekkel. A filmek erre is jók, mert a szituációból kiderül, hogy miről van szó.


Gyorsabb szótanulás érdekében, pedig össze írsz szavakat kártyára, és összekeverés után összepárosítod őket. Naponta ismételni kell, egyre több kártyával, mert amit aznap az ember tud, az nem biztos hogy holnap is menni fog.

2011. jan. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Módszernek én az egyszerűbb, szótanító keresztrejtvényeket használtam, és minél többször fordul elő a szó, annál könnyebben jut eszembe és így a szavak helyesírását is gyakorlom. Köszi a tippet. Tetszik ez a szavakat kiírom kártyára-és-párosítom módszer is, és használni is fogom a módszerem mellett.
2011. jan. 14. 16:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Akarat, akarat, akarat!

Minden nap kell valami újat tanulni, megállás nélkül. Nézz szavakat találomra.

2011. jan. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!