Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC középfokú nyelvvizsgánál...

TELC középfokú nyelvvizsgánál (német) a szóbeli résznél van felkészülési idő?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 12:48
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja, most találtam meg, hogy van 2 perc felkészülési idő.


Viszont lenne még egy kérdésem:

A prezentáció témái a következők lehetnek:


egy könyv, amit olvasott (téma, szerző, az Ön véleménye, stb.)


vagy


egy film, amit látott (téma, cselekmény, színészek, az Ön véleménye, stb.)


vagy


egy utazás, amin részt vett (célja, ideje, az adott ország és lakosai, látnivalók, stb.)


vagy


egy zenei rendezvény, amit meglátogatott (zenei irányzat, zenészek, helyszín, személyes preferenciák stb.)


vagy


egy sportesemény, amelyen részt vett (sportág, helyszín, résztvevők, eredmények, stb.)


Most ez azt jelenti, hogy tényleg csak ez az 5 téma lehet? Vagyis betanulok 5 ilyet és kész?

2011. jan. 26. 13:04
 2/4 A kérdező kommentje:
*20 perc
2011. jan. 26. 13:04
 3/4 anonim ***** válasza:

a TELC-nél valaki mással fogsz beszélgetni. Egész pontosan egy másik diákkal.


Szóval nagyon megszívatod magad, ha betanulsz valamit, ugyanis ha a másik egy másik klisét fog mondani, de jobban mint te, akkor megszívtad :)


Inkább úgy készülj a témára, hogy ilyen témakörben utánanézel, és egy barátoddal beszélgettek angolul, megkötés nélkül.

2011. jan. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

De most a prezentációnál nem csak én beszélek és csak azután teszi fel a párom a kérdését, miután én befejeztem?

2011. jan. 26. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!