Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme az intenzív...

Van értelme az intenzív nyelvtanfolyamnak?

Figyelt kérdés

Újrakezdő vagyok és lenne most időm egy intenzív angolt elvégezni, ami annyit tesz, hogy heti 5 napon keresztül 8-12:30-ig minden nap angol 4 héten át.


Azt ígérik, hogy ennyi tanulással + még otthon napi 2 óra gyakorlással mehetek középhaladóra, onnan haladóra, végül nyelvvizsga felkészítőre. Ahogy számoltam, bő 4 hónap alatt középfokig eljuthatok. Vajon ez lehetséges?


2011. jan. 27. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kishitű vagyok de szerintem ezek szerintem nem működnek. Hacsak nem vagy zseni, mert akkor bocsi:D


Szerintem ott is csak feladatokat oldotok meg, csak közösen és egy csomó pénzt ki kell adni ezekért. Sokkal jobban járnál szerintem ha otthon egyedül átnyálaznál nyelvvizsga felkészítő könyvet-minden nyelvvizsgához lehet venni ilyen könyveket-és megoldod:)


Szóbelire pedig keresel egy anyanyelvű tanárt aki beszélget veled, kijavít a beszédben és a levelekben is.


Én így csináltam és maximálisan bevált:)


L/19

2011. jan. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a nem intenzív nyelvtanfolyam se sokat segített,mert sokan vagytok és mindenki más szintű és sokat kell fizetned, miközben lehet olyan tanárt fogsz ki aki a te képességeidnek megfelelően nem tud érthetően magyarázni.A magántanár sokba kerül,de sokkal több haszna van, vagy ha simersz valakit aki jó angolos,akkor az is simán tud neked segíteni.Kezdd el egyedül,és amit nem értesz azt kérdezd meg egy tanártól.Azért ma már sok jó nyelv könyv van+a szavakat amúgy is egyedül kell tanulnod, max kitalűlsz vmi játékot és azzal tanulsz.
2011. jan. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én nyáron jártam intenzív tanfolyamra. egyszer nyár elején utána nyár végén. és alapfokról középfokra ugrottam, a nyelvvizsgát is sikeresen letettem. szerintem menjél, mert megéri, különösen az elején. de csak akkor menj, ha van is rá időd és az alatt az 1 hónap alatt semmi mást nem csinálsz - persze olvashatsz v sportolhatsz - a nyelvtanuláson kívül, tehát nem dolgozol, nem jársz egyetemre...

viszont a magántanár is jó lenne, ha minden nap elmész hozzá és egy órát ott vagy, az a végén jobban meg fogja érni, mint egy tanfolyam. mert ha pl. másfél órát jársz naponta, az olyan, mintha egy 8-12-ig benn ülsz a tanfolyamon.

de persze ez csak akkor fog menni, ha otthon is legalább annyit tanulsz, mint a tanfolyamon.

ja és egyszerre csak 1 tanfolyamot csinálj! utána várj 1 hónapot, amikor ismétled az anyagot és hagyod ülepedni a szavakat és utána megint mehetsz!

sok sikert hozzá!

2011. jan. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is nyáron jártam intenzív angol tanfolyamra hétfőtől péntekig 5 óra, 4 héten át.

Középhaladón kezdtem, azon átvettük a nyelvtant, mármint ami ahhoz a szinthez tartozik (5-6 igeidő, plusz más szerkezetek) sokat kommunikáltunk, fogalmazásokat írtunk, szövegeket olvastunk, fordítottunk (Headway-ből tanultunk)

Nagyon hasznosnak éreztem, letisztult egy csomó dolog, nagyon jófej volt a tanárunk is :)

Ezután folytattam haladó csoportban, ugyanígy intenzíven. Ott végigvettük az összes igeidőt és szerkezetet, és nyelvvizsga feladatokat is megoldottunk. Rengeteg szót és kifejezést kellett megtanulnunk, sok volt a házi is (levélírás, vizsga gyakorlatok, szóbeli feladatok). Ez tényleg kemény 4 hét volt.

Ezután a csoport nagyja elment nyelvvizsgázni, többségüknek elsőre sikerült. Én nem mentem, mert én szakmait választottam, a következő 3 hónapban arra készültem magántanárral.

Ezek az intenzív tanfolyamok jó alapot adtak, itthon is rengeteget készültem, a másodikra más kevesebb energiám és időm maradt a konkrét tanulásra, de nem hagytam abba, jól ment az is :)

Szóval nyáron hasznos, főleg ha nyelvvizsga kell, arra pik-pak felkészülsz, leteszed és idővel ráérsz bővíteni a szókincsedet olvasással, filmnézéssel vagy külföldi munkával... Attól lesz használható a nyelvtudásod, minden más tanfolyam (legyen az intenzív vagy több hónapos) ugyanúgy passzív tudást ad.

Az intenzív előnye: idő, rövidebb idő alatt megkapod a tananyagot, gyorsan túl vagy rajta

Hátránya: kevesebb időd marad tanulni és készülni az órákra, ha az elején megcsúszol 1-1 leckével, tanulnivalóval akkor azt nyögöd a végéig hacsak nem szánod rá a hétvégédet. Fárasztó, de büszke lehetsz magadra ha végigcsinálod és még eredménye is lesz :)

2011. jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 28. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!