Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítenél? (angol) (csak...

Segítenél? (angol) (csak ellenőrizni kéne)

Figyelt kérdés

Egy fogalmazást kéne le ellenőrizni. Nagyon szeretném ha hibátlan lenne. Köszönöm szépen előre is!!


I live in a flat in the capical. It's an old house, a bout one hundred (100) years old. There are two bedroom, one kitchen, bathroom and toilet. The kitchen opposite to the hall. No garden. I live with my mother and my father. Like it, because near to the school and nice neighbor. The best: summer is not hot.


Magyrul ezt akarná jelenteni, ha valamit nagyon elszúrtam és nem lehet értelmezni:



Egy lakásban élek a fővárosban. Ez egy öreg ház, körülbelül 100 éves. Van 2 hálószoba, 1 konyha, fürdőszoba és WC. A konyha szemben van az előszobával. Nincs kert. Én az anyámmal és az apámmal élek. Szeretem, mert közel van az iskolához, és kedvesen a szomszédok. A legjobb: nyáron nincs meleg.



Előre is nagyon szépen köszönöm!! zöld pacsi mindenkinek! :)


2011. jan. 30. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:

*about egy szó:)

*two bedroomS többesszám

*a többi szoba elé kell az "a"

*the kitchen IS

*THERE IS no garden

*I like it

*because IT IS near THE SCHOOL

*the neighbourhood IS NICE

*the best IS THAT the summer...


az alapokkal vannak problémáid, egyébként jó. angolban nincs mondat alany állítmány nélkül!

olyan nincs, hogy "like it".. kell elé az alany, pl You like it.. de a többinél is ez volt a legjellemzőbb probléma. mindig úgy kezdd, hogy ki/mi mitcsinál/mitörténik-->szóval alany, állítmány, többi mondatrész.

2011. jan. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

vagy

*the neighbours ARE NICE

2011. jan. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! ..és igen tudom, hogy az alapok nem mennek...a szavakat ismerem meg minden, de a mondat írással vannak problémáim... :S Nagyon odafigyelek arra amit mondtál ezentúl. Köszönöm szépen :)
2011. jan. 30. 13:41
 4/9 anonim ***** válasza:
majd belejössz:) ne add fel! esetleg ha vennél vmi kezdő nyelvkönyvet, az biztos sokat segítene:))
2011. jan. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a "No garden" értelmesebb "We haven't got garden"

És I like it, nem csak like it.

Szal: I like it, because our flat is near to the school and the neighbours are nice.

2011. jan. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az van, hogy mi 4. óta tanulunk angolt, de olyan angoltanáraink voltak 7. ig, hogy.... Az ég világon semmit nem tanultunk, borzalmas volt. Kaptunk 7.be egy jó angoltanárt, aki tényleg nagyon jó, és ugye vele már tovább mentünk, csakhogy az alapok nem mennek túlzottan, mivel amikor az alapokat kellett volna megtanulni, nem volt jó tanárunk. Egész végig csak szavakat tanultunk....és a tanár sokat is hiányzott. Most 8. os vagyok, és igyekszem bepótolni a hiányosságaimat. Az alapokkal van gondom, és van kezdő könyvünk, elkezdem olvasgatni :) Köszönöm szépen.


...és neked is nagyon szépen köszönöm, kedves utolsó!! :)

2011. jan. 30. 18:55
 7/9 A kérdező kommentje:
Ráadásul kéttannyelvű iskolába megyek, tehát ott biztosan teljesen be fogom tudni pótolni, (heti 16 angol órán... 4+1 éves) bár jó lenne előbb is, igyekszem ! :)
2011. jan. 30. 19:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Hova mész két tannyelvűbe?

Én is olyanba járok, és fél év alatt rengeteget fejlődtem, szerintem te is jobban jársz vele.

2011. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bókay János Kéttannyelvű Humán.....stb. és én is pont azért mennék kéttannyelvűbe.
2011. jan. 31. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!