Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű angol érettségin...

Emelt szintű angol érettségin lehet használni szótárakat? Ha igen akkor milyen feladatokhoz?

Figyelt kérdés
írásbelin lehet használni? vagy szóbelin? ha igen milyen felafatokhoz?
2011. febr. 1. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. febr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és ez az érettségire vonatkozik?...mert sztem csak a vizsgákra...amit ugye nem a suliban csinálsz, hanem a tanfolyamos
2011. febr. 1. 12:51
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
érettségin nem lehet szótárt használni, csak egyes nyelvvizsgákon.
2011. febr. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%

Első vagyok. Ne haragudj, de ha érettségi közelében jársz, ennyi sütnivalód igazán lehetne. Először is, nézd meg, h melyik honlapról linkeltem: oh.gov.hu - ez az Oktatási Hivatal (OH) honlapja, ami az érettségiket is szervezi, és aminek semmi, de semmi köze nincs a különböző nyelvvizsgákhoz. Másodsorban középszintű és emelt szintű vizsgákról írnak, nem középfokú és felsőfokúról (ami ugye a nyelvvizsga lenne).

A másik válaszoló pedig szintén befoghatná, ha nem tudja, h miről van szó, mert ahogy ez a dokumentum is mutatja, mindkét szinten az irányított fogalmazás feladathoz igenis lehet szótárt használni.

Egyébként ha még mindig kételkedsz, innen szedtem ezt a doksit: [link]

és itt: A 2010. január 1-jétől hatályos, Az érettségi vizsga részletes követelményeiről szóló 40/2002. (V. 24.) OM rendelet erre kattints rá, és itt az angol nyelvet már csak megtalálod....

2011. febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi
2011. febr. 8. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!