Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanulnátok...

Melyik nyelvet tanulnátok másodiknak?

Figyelt kérdés

Angolból lesz szakmai nyelvvizsgám, de Msc-n kell majd még egy nyelvből középfokú.

Tanuljam tovább azt amiből érettségiztem (olasz) de nem szeretem, vagy kezdjek el mást amit mindig is akartam (francia)

Vagy folytassam az olaszt, legyen belőle nyelvvizsgám, de attól még saját kedvemre tanulhatok franciát. :S mi legyen?


2011. febr. 3. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon régóta szeretnék franciát tanulni, és én is tanultam olaszt is. :D

Nekem az első nyelvem a német volt, ennyi különbség van kettőnk között. Szerintem hagyd a fenébe az olaszt, ha nem szereted, akkor kár erőltetni. Kezdd el a franciát, ha van hozzá kedved, akkor gyorsabban is fog menni. :)

2011. febr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hmmm én is erre szavaznék, csak félek hogy hülye döntés, megvárom míg valaki még reagál :)
2011. febr. 3. 14:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Én az olaszt választanám. OK: Már van egy biztos alapod hozzá, amire lehet építkezni! Hiába szereted a franciát, ugyan úgy kell szavakat tanulni, nyelvtant tanulni és gyakorolni, csak éppen előlröl mindent. Lesz neked időd erre?


Praktikus szempontból is jobb az olasz: közelebb áll a spanyolhoz, a portugálhoz, mint a franciához.

2011. febr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Válaszd a franciát, mert arra vagy motivált, és a nyelvtanulás sikerében a motivációnak van a legdöntőbb szerepe. Amúgy ha tudsz olaszul és angolul, akkor a francia könnyű lesz.
2011. febr. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

tegnap 14:47


Praktikus szempontok pont a francia mellett szólnak, egyrészt mert az van közelebb az angolhoz, másrészt mert az van középen (a spanyol és az olasz között).


Én mondjuk a spanyol és angol felől nézem az újlatin nyelveket és úgy látom, a francia és a portugál tökéletesen érthető, az olasz elég nehezen.

2011. febr. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
viszont ha olaszból érettségiztél, lehet fél év alatt felkészülnél a nyelvvizsgára, vagy már olyan szinten, és utána tanulhatnád a franciát...de ha nagyon nem szereted az olaszt, akkor hagyd a csodába...bár azért kár lenne...
2011. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát ugyanezek a dilemmáim :S ááááá

csak az olaszt kellene, mert nyelvtanból jó voltam nagyon belőle, és csak ismételni kellene, beszélni meg csak megtanulok előbb utóbb :S

2011. febr. 4. 20:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem olasz, és majd a franciát utána önszorgalomból megtanulod.
2011. febr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is az olaszra szavazok! Olasznál hamarabb eléred a kívánt szintedet, mint a francánál!
2011. márc. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!