Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A németek és az osztrákok...

A németek és az osztrákok hány szavat használnak a hétköznapi életben?

Figyelt kérdés
Ami a hétköznapi élethez szükséges.Az mennyi lehet kb?800-1000 körül?Vagy annál több?
2011. febr. 5. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Te hány SZÓT használsz a magyarban? Kb ugyanaz...

Ha már beszélsz középfokon, akkor nagy meglepi nem ér, nagyjából meg fogod érteni őket és te is el tudsz mondani bármit vagy körülírni...

Nem csak szavakat, nyelvtant és nyelvi szerkezeteket is kell tudni, mert csak egy szótárral nem fogsz boldogulni, főleg a némettel... Jah és a gyakorlat, sok német olyan rondán beszél (az osztrákokról, svájciakról nem is beszélve) hogy nagy erőfeszítést igényel a megértésük... :/

2011. febr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Ha hivatalos dolgokat akarsz intézni (munkavállaláshoz, posta, bank, munkaügyi, önkormányzat, iskola, kórház, házbérlés, kocsivásárlás, víz-gáz-biztosítás... hivatali ügyek, politika) gyakorlatot, biztos tudást igényel, viszont a hétköznapi bevásárláshoz, mozi/színház/busz jegyvásárláshoz, útbaigazításhoz majdnem elég egy zsebkönyv.

1000 kérdés és válasz középfokában vagy bármely középfokú nyelvvizsga szóbeli részéhez való felkészítőkönyve hasznos lehet, amennyiben témákra osztott (bevásárlás, bank, iskola, család, hobbi, ünnepek...) nézd át azok szójegyzékeit, tanulj abból, de az nem feltétlen elég ha kezdő vagy.

2011. febr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

nekem a német tanárom mindig azt mondja h kb 2000 szó kell egy középszinthez (hétköznapinak veheted ezt de nagyon kell kalimpálnod sok esetben) 5000 körül minimum a felső szinthez.

de ezek csak szavak,ha mondok 5 magyar szót te se érted mit akarok,dehát nyelvtan mindenképpen kell.

és FONTOS! a németországi és az osztrák német különbözik! sok szó nem ugyanaz! így előbb azt döntsd el melyiknek akarsz nekiállni (90%ban ugyanaz,de a maradék 10% pont a köznapi szókincsbe fontos)

2011. febr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A középfokú nyelvvizsga szintje kb. 3-4 ezer szó.


A hétköznapi aktív szókincs kb. 5 ezer szó, a passzív kb. 10 ezer szó. A középfokú nyelvvizsga igen távol van a "hétköznapi élethez szükséges" szinttől.

2011. febr. 6. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

dehát nyelvtan mindenképpen kell.

és FONTOS!


Tudom hogy fontos,már 1 éve tanulom és elötte is tanultam suliban,dehát az kevés volt.1 éve járok magántanárhoz.Csak kiváncsi voltam,mert az egyik rokonom azt mondta hogy a svájciak kb olyan 1000-1500 szót használnak a hétköznapi életben.De nekem ez elég kevésnek tünik.Mondom megkérdezek másokat is.


Szezonmunkára készülök májusban és ahhoz akarok jó sok szót bevágni.A nyelvtannal szerintem nem lesz gond.A nyelvet az ember az adott környezetben tanulja meg rendessen,csak egy kis alapot akarok neki adni,hogy azért legyen fogalmam a nyelvről.Van olyan ismerősöm akinek megvan a középfoku vizsgája,de egyszerüen nem mer megszólalni,vagy nem is tudna.Mert bár a nyelvtan ott van a fejében,de mivel nem használja lényegében nem ér vele semmit.

2011. febr. 6. 10:10
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon igazad van! Ilyen hozzáállással megállod a helyed, ne aggódj! :)

Tanulj minél többet, az sosem árt :)

2011. febr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ma 10:23


Köszi a biztatást!Igyekszem!

2011. febr. 6. 10:28
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2011. febr. 6. 10:46
 9/9 anonim ***** válasza:

egy tanács a külföldi munkához.

én most akarok felsőfokúra menni,tavaly nyáron kint voltam 3 hónapot Németországban de sokszor az alap szavakat a tájnyelvi kiejtés miatt nem értettem. azt jegyezd meg: Bitte Hochdeutsch! az nélkül sokszor csak pislognánk,mert ők nem úgy beszélnek tényleg mint ahogy mi tanuljuk..:S:)

2011. febr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!