Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az amerikai angol esetében az...

Az amerikai angol esetében az életben hány igeidőt használnak?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, 12 körül van a brit angolban az igeidők száma hivatalosan, gondolom az amerikai angolban sincs másképpen, de mennyi ebből az, amit szinte "mindennaposan" használnak? Biztosan van olyan a 12-ből, amelyiket nagyon ritkán, vagy ma már szinte nem is használnak az élőnyelvben. Segítsetek! :)
2011. aug. 29. 22:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Hát, igazából a Past Perfect-ek talán nem jönnek elő mindenap illetve a Simple Future-n kivűli igeidők, de egyik sem szinte már nem is használt csak a mondanivalójuk ritka egy előnyelvi beszélgetésben. (Pl. nem mindennap mondod azt, hogy Akkor mikor ezt már megcsináltam, akkor ezt fogom csinálni)
2011. aug. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Amúgy officiálisan 12-t szoktak tanítani.


Future Simple, Continuous, Perfect, Perfect Continuous.

Present Simple, Continuous, Perfect, Perfect Continuous.

PAst Simple, Continuous, Perfect, Perfect Continuous.


Továbbá: Amerikai és brit közt csak pár írás/ejtés különbség, illetve szó eltérés van, ilyen szintű eltérés egyáltalán nincs.

2011. aug. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

mint a britben...

Ha nem akarsz félreérteni vmit, akkor sajna nem hagyható ki egyik sem. Ha megelégszel a kézzel-lábbal mutogatás szintjével, akkor kb 4-gyel már boldogulhatsz, sőt...

(Tegnap én lenni szomjas, Józsi aranyos, kapni inni, most nem szomjas. Ezt is érted, nem? Kérdés, hogy ennél többre vágysz-e... Ha nem, akkor inkább szókincsre gyúrj:-D)

Egyébként ha az alapok megvannak (folyamatos és egyszerű közti különbség, jelen-múlt közti különbség, cselekvő szenvedő közti különbség, befejezett-befejezetlen szemlélet közti különbség, akkor nagyjából már tudod is mind a 12-t... Egyáltalán nem nagy ügy!!!)

2011. aug. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden igeidőt érdemes tudni, mert a hírekben meglepetések érhetnek.. (CNN)
2011. aug. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azt olvastam hogy az amerikaiak a present perfect helyett inkább gyakrabban használják a past simple-t
2011. aug. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
ez az igeido hogy will have done van ritkan hasznalva, az osszes tobbi mindennapos termeszetesen. nem tudom hogy a britel mi a helyzet vagy az ausztrallal, de szerintem ez az igeido ott sem gyakori.
2011. aug. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

Mindegyiket használják. Tényleg ritkul a present perfect meg a future perfect, de szerintem nem érdemes a bunkó beszéd utánzását megtanulnod.


Ezenkívül van néger angol, amiben egész más igeidők is vannak, de feltehetően négernek nem tudod kiadni magad.

2011. aug. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
azért ez a 12 igeidő nem sok, sztm készség szinten nem egy történet megtanulni, szóval ne hagyd ki egyiket sem
2011. szept. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy érzem, hogy nem olyan sok, csak kíváncsi voltam rá, hogy a beszélt nyelv hogyan áll a tanítottal szemben. :)

Páran jelezték is, hogy ugyan 3-4 igeidővel is meg tudjuk magunkat értetni, azért ha szebben akarunk beszélni, jó ha többet tudunk és használunk... Itt gondolom az ékesszólásra gondoltok, én is így látom, hogy azért az igényesség nem ott állapodik meg, hogy megértetni magunkat, jó, ha a másik fél élvezi is azt, amit mondok neki :)

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2011. szept. 1. 11:34
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

nincs olyan, hogy néger angol -.- ilyen ostoba embereket..

a négerek ugyanazt az angolt beszélik mint bárki más amerikában. ilyen hülye embert mint te basszus..

2011. szept. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!