Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL középfokú angol levélírásn...

ECL középfokú angol levélírásnál tippek, tanácsok? ( háhy igeidőt használjak stb. )?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 15:26
 1/5 anonim válasza:

Ez így nem válaszolható meg, de:

használj kapcsoló szavakat (link words) pl: however, so to say, as a matter of fact etc. (vannak ebből listák szép számban)

használd a 'used to' kifejezést (mindig be lehet csempészni egy mondatot életed/munkád stb korábbi szakaszáról, azaz 'szoktam volt de most már nem' szerű mondatot írni

a levél végén még egyszer foglald össze a levelet.

minden megadott szempontot vedd figyelembe, különben kapásból pontot veszítesz

Sok ilyen van még...Nem tudom, erre gondoltál-e?

2011. febr. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon jóóóó! Erre gondoltam és ha nem lenne bunkóság tudnál még ilyen ötleteket adni mondjuk szövegértés terén is? De Köszönöm Szépen!
2011. febr. 9. 16:11
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha tudsz még ajánlani vmit levél írás terén azt is szívesen fogadom xD
2011. febr. 9. 16:26
 4/5 anonim válasza:

Bármi jól jöhet, amit biztosan tudsz (pl. passzív). Ha bizonytalan vagy, itt ne kísérletezz.

Jó mondat még - természetesen az adott szöveghez alakítva: bizonyára nagyon elfoglalt vagy (pl)You must be rather busy.

A szövegértésnél nincs extra ötlet, bizonyítsd be, h érted és az elég. ;) Általában nem várnak egész mondatos válaszokat, a kulcsszavak legyenek meg - ezzel időt spórolhatsz.

2011. febr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tehát az is elég ha csak 3 szóban összefoglalom a dolgot!

és Köszönöm Szépen!

2011. febr. 10. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!