Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol és német után mennyire...

Angol és német után mennyire nehéz franciául tanulni? EU-s munkához jó választás lenne ez a három nyelv?

Figyelt kérdés

Angolul felsőfokon tudok, németből szeretnék a közeljövőben középfokot elérni.


Franciául még egyáltalán nem tudok, de abból is szeretnék legalább középfokú tudást szerezni. Mennyire nehéz?


2011. febr. 14. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Én angol után tanulok franciául, és nagyon sok szó hasonlít, ezért sokmindent le lehet vezetni az angolból :) Én mindenképpen ajánlom, hogy tanulj franciát, hiszen angol német már megy

Angolul szinte mindenhol beszélhetsz, azután rengeteg német cég van, ahol a német vezetők nem mindig beszélnek angolul, a franciával pedig sokra mész az EU központjaiban-Brüsszel, Strassbourg, Luxemburg (mind francia város tudtommal, ha mégsem bocsi, földrajzből nagyon hülye vagyok :D)

2011. febr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát Brüsszel Belgiumban van, és Luxemburg egy külön ország, fővárossal, mely szintén Luxembourg. De Strassbourg tényleg Franciao-ban van.


A kérdésre válaszolva mindenképpen jó ötlet elkezdeni franciát tanulni, de előbb juss el németből a középfokú szintre, ráérsz utána elkezdeni új nyelvet tanulni.

2011. febr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
első vagyok: nem úgy értettem, hogy Franciaország területén vannak ezek a városok, hanem hogy franciául (is) beszélnek ott :)))
2011. febr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!