Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mit válasszak?...

Szerintetek mit válasszak? Jól döntök?

Figyelt kérdés

Franciából emelt érettségit szeretnék tenni, s ehhez segítségre van szükségem. Van egy tanfolyam ami direkt erre készít fel. Erre jelentkeztem, de mivel félő volt, hogy beindul-e a csoport egyáltalán, inkább kerestem egy külön tanárt közel az otthonomhoz. Nagyon rendes, meg minden, de egy idő után észrevettem, hogy néha én jobban tudok nála dolgokat. Egyszer elvittem hozzá egy sulibeli házi feladatot, hogy ellenőrizze le a tesztet. Kb. 40 kérdés volt. Meg is tette, 4 hibát talált benne. Aztán bevittem a suliba, és nagy büszkén mondtam a megoldásokat. DE! 14 hiba volt benne, és mikor belegondoltam, rájöttem, hogy a sulibeli tanárnő tudja jól.

Közben kiderült, hogy jövő hétfőn beindul a tanfolyam, csak az a baj, hogy 3-tól lenne, én meg suli miatt csak 1/2 4-re tudnék odaérni (így 4 óra helyett csak 3 és felet lennék ott). Olcsóbb lenne sokkal mint egy külön tanár (kb. a fele pénzbe kerülne). De olyat is hallottam, hogy nyelviskolákban nem szabad bízni, stb. Nem tudom hogy döntsek (de valószínűleg a tanfolyam lesz). Nem akarok a tanárnál rosszul megtanulni dolgokat. Ha ez is rossz lesz, nem tudom mit csináljak. Szerintetek?


2011. febr. 16. 21:14
 1/4 anonim válasza:
100%
Szerintem jól teszed,ha elmész a tanfolyamra.Én is voltam tanfolyamon(angolból)...nekem sokat segített, elsőre sikerült a nyelvvizsgám:) Abban pedig igazad van, hogy ha nem hatékony a tanárod oktatása,akkor hagyd ott. Megmondod,hogy a tanfolyamra már befizetted a pénzt..stb:)sok sikert:)
2011. febr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a 40 kérdéses tesztben 18 hibád lett, akkor tényleg egy jó tanárra lenne szükésged. Mivel a mostani nem az, a másik olcsóbb is, és hát valószínűleg rosszabb sem lenne...

Amit még megkérdezhetsz, hogy az iskolai tanárod vállal-e különórát. Mivel a tanárok nem keresnek valami jól, lehet, hogy nem túl drágán megúsznád, és a tanárod valószínűleg elég jól tudja, hogy mivel van problémád.

2011. febr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Inkább a tanfolyamra menj el, ne egy olyan tanártól tanulj, akinek ennyire nem megy a nyelv. És szólhatnál másoknak is, hogy ez egy rossz tanár, ne menjenek hozzá.
2011. febr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem 18, "csak" 14 és nagy része figyelmetlenségből. A leveleimben általában egy szem hiba sincs (ugyanúgy az olvasott szövegértésben, és a hallott szövegértésben sem).


Nem bírom nagyon a sulibeli tanárnőt, az a probléma, nem is férnék bele az idejébe.


De a tanfolyam lesz azt hiszem, és remélem sikerülni fog.

Amúgy köszi a válaszokat! :)

2011. febr. 17. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!