Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszt vagy Spanyolt válasszak?

Olaszt vagy Spanyolt válasszak?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy apukám német ezért azt hasonlóképpen beszélem mint a magyart. (a magyart azért akcentus nélkül mert itt nőttem föl) Emellett angolul és franciául tanultam az iskolában, voltam mindkét országban több hónapot au pairként (összesen egy évet) így megtanultam folyékonyan mindkét nyelvet. Angolból felsőfokút tettem, franciából egy középfokot de az jól sikerült. Most tervezem, hogy egyetem mellett belekezdek még egy nyelvbe, amíg fiatal vagyok addig szeretném ezt is elsajátítani. Szláv és skandináv nyelvet nem szeretnék, de az olasz és a spanyol nagyon tettszik nem tudok közöttük választani. Az olaszt talán jobban élvezném mert pörgősebb, de a spanyol gyönyörű mert lágyabb nyelv szerintem. Ti mire szavaztok? :) Előre is köszi 20/l
2011. szept. 25. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
A spanyolt talán könnyebb tanulni, legalábbis könnyebb elkezdeni, meg talán logikusabban van felépítve, mint az olasz. Na meg, azt több felé is beszélik, szóval nagyobb hasznát vennéd.
2011. szept. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő túltelített, de a spanyol kevésbé, ezért ezek közül az jobb választás. Az olasz irdatlanul elcsépelt, egy időben tízezrek tanulták Magyarországon. A helyedben megfontolnám a portugált, azt nem tanulják túl sokan, és érdekesebb a spanyolnál. Tökéletes némettudás mellett a holland egyébként gyerekjáték lenne, azt is meg lehet próbálni.
2011. szept. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindegy
2016. márc. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!