Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kb. hány szavas szókincs...

Kb. hány szavas szókincs szükséges a német nyelvből, hogy a hétköznapi életben már elboldoguljunk vele német nyelvterületen?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy legalább 90%-ban megértsük amit mondanak nekünk, és legalább ugyanilyen arányban meg is tudjuk magunkat értetni másokkal.Jó, tudom még az északi és déli

területek közt is vannak eltérések jónéhány esetben, az osztrák, svájci németről nem is beszélve....de mégis...

1000 szó már elég lehet? Vagy netán 2000? Esetleg 3000?

Nagyon kiváncsi lennék erre, bár tudom nem egyszerű ezt meghatározni.


Ki milyen szisztéma, módszer szerint tanulta meg az idegen szavakat? ABC sorrend? Vagy teljesen random?

Köszönöm előre is a segítő válaszokat!


2011. febr. 17. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 3000 kellhet. Nem olyan sok az! Észre sem veszi az ember és még több is összejön.

Dolgozni szeretnél kinnt, vagy csak kirándulni?

Mert ha dolgozni, akkor azt is kell nézni, hogy mit szeretnél és akkor nézni kell olyan szakszavakat is.

Én suliban kezdtem a németet, de azt semminek nem mondanám, aztán végül kint sajátítottam el a nyelvtant is és a szókincsemet is.

Volt olyan, hogy úgy tanultam meg pár szót, hogy kártyákat készítettem, egyik oldalra németül, másikra magyarul írtam, így nem áll fennt az a veszély, mint a szótár használatánál, hogy azért tudod esetleg a szót, mert tudod, hogy melyik szó van előtte vagy utána. :)

A névelőket ne sikkaszd el, mert az az alapja mindennek. Én a suliban megpróbáltam, ezért is volt a többi dolog tök sötét. :)

2011. febr. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi.Tényleg nem tűnik soknak a 3000.

Én azt tervezem - persze csak a nyelvtan elsajátítása után - hogy napi min. 10 új szót megtanulok.Ez egy év alatt 3650 szó.Tehát így egy év alatt simán el lehet érni ezt a 3000-es szókincset.Csak az a gondom, hogy milyen szavakkal kezdjem.Csak úgy véletlenszerűen szemezgessek a szótárból vagy hogy...?

Mert az volna kívánatos, hogy az első 3650 szó az tényleg a hétköznapi életben leggyakrabban használt szó legyen.

De ilyen gyűjteményről nem nagyon hallottam még.

Pedig nagyon-nagyon hasznos lenne egy ilyen.

Egyenlőre nem dolgozni akarok kint - bár később ez sincs kizárva - hanem használt cuccokal akarok kereskedni.

Szóval nem lenne mindennapos nyelvhasználat, max. hetente egyszer, de akkor olyan szinten, hogy azért meg tudjam magam értetni ill. nagyjából értsem amit mondanak.

Ez a kártyás dolog érdekes amúgy, de nem macerás egy kicsit, mikor már a 2000. kártyát csinálod? :)

2011. febr. 17. 17:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem egyszerre csinálod a kártyákat, hanem feloszva, akkor nem macera. :)

A nyelvtan tanulása közben, már rengeteg szó elő fog jönni. Kezdetnek elég az is.

Aztán szerintem tanácsos átgondolnod, hogy milyen párbeszédek jöhetnek szóba a használt dolgok kereskedelme közben és azokat elő lehet venni.

A minden nap 10 szó jól hangzik, de ha csak így fogod csinálni, nem biztos, hogy beválik. Mert ha nem használod, könnyen elfelejted.

2011. febr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A megtanult szavak gyakorlására rengeteg lehetőség adódik a neten...szvsz ezzel nem lesz gond...

Még a beszéd utáni értést is prímán lehet fejleszteni.Videómegosztók, online tv-k, rádiók stb...

2011. febr. 17. 19:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, erről jut eszembe, hogy kint a német adókon rajzfilmmel keztem, aztán olyan filmmel, amit már magyarul láttam. Valamiért nagyon megmaradt bennem, hogy pl. a keine Bewegung-ot (ne mozdulj) a Szökevény című filmből tanultam meg. :) Úgy, hogy nem is kellett megnéznem a szótárban. Aztán tök jók még erre a vígjáték sorozatok. :)

Na jó tanulást!!! :)

2011. febr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez jó :)

Köszi.

2011. febr. 17. 20:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy régen volt már ez a kérdés. De engem érdekelne, hogy hol tudnék letölteni német meséket? Youtubeon nem vmi jókat találni, én meg ha nem is nagyon értem még az elején, nem akarok unalmas mesét nézni.
2014. nov. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!