Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszer létezik szavak...

Milyen módszer létezik szavak tanulására? Minél eredményesebb legyen, hogy tartósan megmaradjanak a szavak.

Figyelt kérdés

Tudtok esetleg vmi netről letölthető programot gyakorlásra? (Főleg franciához érdekel, de spanyol, angol is jöhet) Vmi szórakoztató program legyen, ha van ilyen, mert a szótanulást utálom a legjobban...:-( Olvasni szeretek idegen nyelven a legjobban, de az ugye elég passzív, attól még ha nekem kell megszólalni, sokszor nem jutnak eszembe a szavak.

Az szerintetek amúgy hasznos, mikot a lecke szövegét lemásolom? Helyesírás gyakorlásra, fordításhoz? Vagy felesleges időtöltés?


2011. febr. 18. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:

A szórakoztatáson kívül, ha másra nem erre jók a sorozatokat feliratosan nézni. Mert megmarad. És én csak úgy tudok szavakat tanulni, ha látom mondatban.

Szabó Attila Henrik: Nagy Emberek Nagy Mondásai könyvében angolul és magyarul vannak az idézetek. Nekem nagyon tetszik. Politika, társadalom, élet témakörben.

2011. febr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azt az oldalt szeretem nagyon: [link]

Kikérdez a szavakból, még játszani is lehet velük. :)

Te is beírhatod a szavakat, vagy rákereshetsz, csomó ember töltött fel magyar-angol szólistát.

A szövegmásolás... hát nem tudom, talán a helyesírást megjegyzed, ha közben odafigyelsz és nem bambulsz. De fordításhoz nem tudom elképzelni mi köze lehet.

Az olvasás meg filmnézés szerintem nagyon jó, igaz én is inkább passzívan tudom a szavakat, de van amit megjegyzek és használok is beszédben.

2011. febr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, ez a link jó lesz egynek!!

A másolás azért jó a fordításhoz, mert írás közben ha figyelek, akkor esetleg megmaradnak jobban a fordulatok. Legalábbis most azt vettem észre, múltkor, hogy lemásoltam egy szöveget, ami a könyvben volt, utána hasonlót kellett írni, fogalmazást, és nagyon könnyen ment. Lehet a téma miatt is, de arra gondoltam, esetleg hasznos volt, hogy előtte alaposabban átvettem a szöveget...

2011. febr. 18. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!