Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Négy évig bankban dolgozott....

Négy évig bankban dolgozott. Magyar mondat fordítása angolra: He worked in a bank for 4 years. Or? He was working in a bank for 4 years. És miért? A másodikra tippelek, folyamatosan ott dolgozott..

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 19:37
 1/8 anonim válasza:
szerintem a He had been working in a bank for 4 years. mert ez régen történt, és olyamatosan zajlott. de a past continuous is megteszi.
2011. febr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
szerintem a He had been working in a bank for 4 years. mert ez régen történt, és folyamatosan zajlott. de a past continuous is megteszi.
2011. febr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A past perfect cContinuous biztosan nem jó, legalábbis valami nagyon konkrét szövegkörnyezet kellene hozzá. Így magában az első megoldás jó (a simple past). Ez egy hosszabb, rendszeres tevékenység volt, és ezért helytelen volna a past continuous használata.
2011. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Parubaru válasza:

He worked in a bank for 4 years.

Folyamatosat - egymással párhuzamos események leírásakor(Amíg én könyvtáros voltam,ő a bankban dolgozott),háttéreseményt megszakító pontszerü esemény leírásakor(Énolvastam,amíkor megszólalt a telefon)- használunk.

2011. febr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel már nem ott dolgozik, ezért a simple past tűnik a legjobb megoldásnak, szerintem is.

[Egyébként pont most tanultuk ezeket :)]

2011. febr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2011. febr. 20. 07:34
 7/8 anonim ***** válasza:

simple past, igen. atehát he worked in a bank for 4 years.

ha most fejezte be, akkor lehet he has worked (mert nemrég fejezte be). ha még teszel utána valami múltbeli cselekvést, ami ennél később történt, akkor he had worked.

2011. nov. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszike! :-)

azóta ezt már megtanultam. :-)

2011. nov. 27. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!