Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet lenne könnyű...

Milyen nyelvet lenne könnyű tanulni angol és német után? Tehát mely nyelvek állnak közeli rokonságban ezekkel, amik viszonylag hasznosak is?

Figyelt kérdés
2009. febr. 13. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Közeli rokonságban a germán nyelvek állnak velük (holland, svéd, norvég), de ezek egyike sem különösebben hasznos. Érdemesebb valamelyik újlatin nyelvbe belefognod. Az olasz és a spanyol is viszonylag könnyű, ráadásul az angolhoz és a némethez hasonlóan szintén indoeurópai nyelvek, sok hasonlóság van a felépítésükben.
2009. febr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg kifejezetten hasznos skandináv nyelveket tanulni, ugyanis északon szeretik a jól képzett magyar munkásokat, megbecsülik őket, ha tisztességesen dolgoznak, a fizetés sem utolsó, és náluk nagyon fejlett a szociális háló. Angliában viszont sok helyen nem néznek jó szemmel minket mostanában...


Ha érdekel, nézz a Wikipédián utána az indoeurópai/indogermán nyelvcsaládnak. A hollandot is javasolnám, mert viszonylag közeli rokona a németnek, a nyelvtan és a helyesírás is egyszerűsödött a 20. században. És ha esetleg érdekel a kommunikáció és a média, akkor Hollandiában rengeteget tudsz tanulni róla.

2009. febr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A skandináv államokban és Hollandiában is mindenhol tökéletesen beszélik az angolt. Nem létszükséglet tudni a nyelvüket még akkor sem, ha huzamosabb ideig tartózkodik ott az ember.
2009. febr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orosznak még lesz jövője!
2009. febr. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember annyit er, ahany nyelvet beszel! Ugye ismered ezt a mondast.

Mindegyik nyelv hasznos!!!! Ha te egy idegen nyelvet nagyon jol beszelsz, akkor teljesen mindegy, melyik nyelv az. Valaszd azt, amelyik neked tetszik. Latod, mindenki mast tanacsol. Szerintem mindegy, hogy japant, vagy olaszt kezdesz el tanulni, te tudod, hogy mit szeretnel, te tudod, hogy hol szeretnel elni, mit, hol szeretnel dolgozni...stb. Neked kell eldontened szerintem.

Mindegyik nyelv hasznos.

2009. febr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

ezekhez a holland hasonlít legjobban

de inkább a spanyolt vagy oroszt ajánlom, azokra lesz igény a következő években (főleg oroszra)

de bármit tanulsz tényleg hasznos, ez nem csak közhely, hanem így van :)

2009. febr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

én meg azt mondom hogy akkor kezdj el új nyelvet tanulni ha már az angolt és a németet nagyon jól beszéled. (persze csak úgy akár 10 nyelvet is elkezdhetsz) de ha igazábol kell használnod az életbe akkor elöbb 2 nyelvet tanúlj meg igazán.


èn németországban élek, dolgozok és angol a férjem. de nem érzem úgy hogy szuper jól beszélném mindkét nyelvet, ezért beíratkoztam angolra és németre is tökéletesíteni. aztán lehet ezek után elkezdek spanyolul tanulni vagy kínaiul.

2009. febr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!